Zielona Góra

Jak się modlić?
Jerzy Zieliński OCD
Jak się modlić?
Modlitwa jest niepowtarzalna tak jak niepowtarzalny jest człowiek. Można powiedzieć, że jest jak linie papilarne, po których rozpoznaje Cię Ojciec. Gdy się modlisz, On od razu wie, że to ty mówisz do Niego. Nie jakiś człowiek, ale właśnie ty. Pomiędzy tobą a Nim istnieje więź jedyna w swoim rodzaju.

Parafia pw. św. brata Alberta Chmielowskiego - Zielona Góra

ks. Zygmunt Zimnawoda (2014-07-01)

Rezydenci

Kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, środa, piątek godz. 16:00 - 17:00.

Spowiedź św.

Batorego (nieparz. 71 - do końca, parz. 118 - do końca), Dekoracyjna, Elektronowa, Energetyków (nieparzyste), Jagiellonki, Konstruktorów, Krasińskiego, Mechaników, Ruczajowa, Rusałki, Rzeźniczaka, Spawaczy, Strumykowa, Technologów, Trasa Północna, Zdrojowa, Al. Zjednoczenia (102a), Zamoyskiego, Źródlana, część Łężyca - Czarnkowo: Apartamentowa, Budowlanych, Irysowa, Inżynierska, Jagodowa, Makowa, Murarska, Malinowa, Maciejkowa, Poziomkowa, Różana, Tulipanowa.

7:00, 9:00, 10:00 kościół filialny Matki Bożej Fatimskiej w Zielonej Górze – Łężycy, 10:15 dla rodziców z małymi dziećmi, 11:15 Suma, 12:30 dla dzieci szkolnych, 16:30 od września do czerwca, 18:30, 20:30 lipiec i sierpień

Parafia p.w. św. Alberta Chmielowskiego powstała z podziału parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Jako tymczasowe miejsce kultu służyła kaplica znajdująca się w byłym hotelu Zakładu „Zastal”, przekazanym na własność parafii. Budynek ten spełnia również rolę mieszkania dla pracujących tam księży. Prezbiterium: obraz przedstawiający św. Alberta Chmielowskiego. Kościół parafialny nowowybudowany przy ul. Źródlanej, służy liturgii od 2002 r.

Warto być ojcem

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.