Wschowa

Porozmawiaj ze mną
Mariola Wołochowicz
Porozmawiaj ze mną
Tradycyjnie pytanie „Mamo, skąd się biorą dzieci?” zadane niewinnym głosem dziecka w dowolnym wieku zwykle budzi u rodziców zimne dreszcze – wciąż jeszcze trudno nam o tym rozmawiać, tym bardziej z dziećmi. Jednak bywają pytania jeszcze bardziej kłopotliwe: „Co to jest dziewictwo?”, „Dlaczego  antykoncepcja jest zła?”, „Na czym polega aborcja?”, „Czy trzeba się bać rodzenia dzieci?”. Na takie pytania trzeba odpowiadać: szczerze, mądrze, odpowiedzialnie – i szybko, zanim ktoś inny, komu niekoniecznie zależy na dobru naszych dzieci, zrobi to za nas.

Parafia pw. św. Jadwigi Królowej - Wschowa

ks. Krzysztof Maksymowicz (2001-08-22)

Wschowa: Czereśniowa, Jabłoniowa, Jagiellońska, Jagodowa, Klonowa, Kościuszki (nieparz.), Królowej Jadwigi, Leszczynowa, Leśna, Malinowa, Modrzewiowa, Morelowa, Nowe Ogrody, Nowy Rynek, Orzechowa, Osiedle, os. Jagiellonów, Pusta, Reymonta (parz.), Słowackiego, Starowiejska, Wiśniowa, Wolsztyńska (parz.), Zacisze, Zygmunta Starego; Przyczyna Górna

Wschowa (św. Jadwigi) – 8:00, 11:00, 12:30 (od IX do VI), 18:00; Przyczyna Górna – 9:30.

Powołania z parafii

Dzikie serce