Przylep

parafia pw. św. Antoniego

Zielonogórskie Kolędowanie

Przygoda ze świętym Papieżem Janem Pawłem II

Kolorowanka opowiada o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły, jego działalności jako kapłana i kardynała w Krakowie, o wyborze na papieża oraz pokazuje papieża w różnych codziennych sytuacjach. Ważną częścią opowieści są rysunki dotyczące życia i kultu św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia, podróży apostolskich (70 państw, które odwiedził papież), oraz ośmiu wizyt w Polsce.

Parafia pw. św. Antoniego - Przylep

ks. Jarosław Leśny (2009-08-01)

Przylep – 8:00, 12:00, 18:00; Płoty – 10:00

Parafia pw. św. Antoniego z Padwy, ustanowiona została dekretem Kurii Biskupiej w Gorzowie Wlkp., 13 czerwca 1980 roku, w dniu wspomnienia św. Antoniego, który patronuje parafii. Kaplica w Przylepie, w której od 1947 r. odprawiane były nabożeństwa,  ustanowiona została kościołem parafialnym nowej parafii. Kościół ten powstał w dawnej sali tanecznej.  Po wojnie w 1947 r. został podarowany społeczności Przylepu, która należała do rzymsko-katolickiej parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze. Na terenie parafii w Przylepie znajduje się również cmentarz komunalny.
Wierni, tworzący parafię, początkowo należeli do parafii św. Jadwigi. Od 1947 r.  księża zaczęli przyjeżdżać do Przylepu, by sprawować posługę i sakramenty. Od 1958 r. parafia została włączona w nowopowstała Parafię pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Od 3 maja 1974 r. Przylep został afiliowany do Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Zawadzie. Od 1986 r. parafia w Przylepie  obsługuje także kościół Matki Bożej Bolesnej w Płotach, który został wybudowany w latach 1983 -1986.

Od czerwca 2011 parafia podjęła trud budowy nowego Kościoła.

Powołania z parafii

Ewa czuje inaczej

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.