Przylep

Kalendarz na 2016 r. Mała Arabka - św. Mariam Baouardy
bł. Mariam Baouardy Mała Arabka
Kalendarz na 2016 r. Mała Arabka - św. Mariam Baouardy
Dlaczego po ponad stu latach od śmierci Mariam - Małej Arabki - mielibyśmy sięgać do jej myśli? Dlaczego Kościół wyniósł ją na ołtarze? Odpowiedź na to pytanie daje samo życie świętej karmelitanki, pełne nie tylko niezwykłych mistycznych darów, ale przede wszystkim „najwyższej mądrości ewangelicznej, którą Bóg z upodobaniem ubogaca pokornych i ubogich, aby zawstydzić możnych”.

Parafia pw. św. Antoniego - Przylep

ks. Jarosław Leśny (2009-08-01)

Przylep – 8:00, 12:00, 18:00; Płoty – 10:00

Parafia pw. św. Antoniego z Padwy, ustanowiona została dekretem Kurii Biskupiej w Gorzowie Wlkp., 13 czerwca 1980 roku, w dniu wspomnienia św. Antoniego, który patronuje parafii. Kaplica w Przylepie, w której od 1947 r. odprawiane były nabożeństwa,  ustanowiona została kościołem parafialnym nowej parafii. Kościół ten powstał w dawnej sali tanecznej.  Po wojnie w 1947 r. został podarowany społeczności Przylepu, która należała do rzymsko-katolickiej parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze. Na terenie parafii w Przylepie znajduje się również cmentarz komunalny.
Wierni, tworzący parafię, początkowo należeli do parafii św. Jadwigi. Od 1947 r.  księża zaczęli przyjeżdżać do Przylepu, by sprawować posługę i sakramenty. Od 1958 r. parafia została włączona w nowopowstała Parafię pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Od 3 maja 1974 r. Przylep został afiliowany do Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Zawadzie. Od 1986 r. parafia w Przylepie  obsługuje także kościół Matki Bożej Bolesnej w Płotach, który został wybudowany w latach 1983 -1986.

Od czerwca 2011 parafia podjęła trud budowy nowego Kościoła.

Powołania z parafii

Dzikie serce

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.