Skąpe

Dzieła mniejsze
św. Teresa od Jezusa
Dzieła mniejsze
Niniejszy tom pism zawiera: Sprawozdania duchowe (zbiór m.in. autobiograficznych opisów przeżyć wewnętrznych, notatek duchowych, rad spowiedników, proroczych wskazań), Podniety miłości Bożej (komentarz do wybranych wersetów Pieśni nad Pieśniami, stanowiący zwięzły traktat teologii życia wewnętrznego), Wołania duszy do Boga (zbiór modlitw i rozmów z Bogiem Oblubieńcem), Konstytucje, Sposób wizytowania klasztorów, dwa pisma humorystyczne, poezje i myśli.

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Skąpe

ks. Zbigniew Dymitruk (2010-08-02)

Skąpe, Darnawa - (5 km), Przetocznica - (6 km), Radoszyn - (4 km)

• Skape 97
    66-213 Skąpe
  • tel.: 68-341-93-80

Skąpe – 11:00; Darnawa – 8:00; Radoszyn – 9:30

Duszpasterstwo w parafii Skąpe rozwija się od 1949 r. Z parafii tej, do dnia dzisiejszego, utworzono dwie nowe parafie: Kije w 1980 r. oraz Cibórz w 1990 r. Radoszyn, obecna filia parafii Skąpe, do roku 1945 był samodzielną placówką duszpasterską. Tamtejszy proboszcz obsługiwał katolików zamieszkałych w w okolicznych wioskach rozproszonych między Świebodzinem a Sulechowem.

Warto pokochać teściową