Łagów Lubuski

On żyje!
s. Angela Musolesi
On żyje!
Sługa Boży o. Tardif (którego proces beatyfikacyjny właśnie trwa) został obdarowany przez Pana niezwykłymi darami i charyzmatami, stając się narzędziem potężnej Bożej mocy. Jego posługa była jak podróż w czasie do epoki pierwszych chrześcijan, kiedy ujawnianie się charyzmatów było czymś normalnym i powszechnym. Dzięki Odnowie chrześcijanie mogą na nowo przekonać się, że ich prosta, pełna ufności wiara ma moc, a Pan odpowiada na modlitwę swego ludu, czyniąc wiele znaków i cudów.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Łagów Lubuski

ks. Andrzej Oczachowski (2010-08-02)

Łagów Lub., Bracikowo - (5 km), Czernichowo - (2 km), Gronów - (4 km), Jemiołów - (3 km), Łagówek - (1,5 km), Raków - (10 km), Żelechów - (4 km), Stok - (5 km)

• ul. Sulęcińska 11
    66-220 Łagów Lubuski
  • tel.: 068-341-20-01

Łagów (św. Jana Chrzciciela) – 10:20, 12:00, 19:30 (od V do IX); Żelechów – 9:15; Łagów (Ścięcia św. Jana Chrzciciela) – 7:30; Jemiołów – 12:00; Łagówek – 9:15

Osada Łagów Lub. pierwotnie była niewielkim podgrodziem przy warownym zamku zbudowanym przez rycerski zakon św. Jana Chrzciciela, czyli tzw. Joannitów. Mieszkańcy podgrodzia na nabożeństwach religijnych gromadzili się w kaplicy przyzamkowej wzniesionej pod koniec XVI w. Dopiero w latach 1725-26 wybudowano nową świątynię. Po kilku latach została ona przejęta przez ewangelików. Na pocz. XX w. w Łagowie Lub., jak i w okolicach osiedlili się katolicy, którzy początkowo przynależeli do par. w Sulęcinie. 4.11.1928 r., po 400-letniej przerwie, odprawiono pierwszą Mszę św. Rok później 29.09.1929 r. poświęcono kaplicę p.w. św. Jana Chrzciciela, na tzw. wzgórzu kolejowym, wzniesioną z dobrowolnych ofiar katolików. Po osiedleniu się ludności polskiej, w Uroczystość Chrystusa Króla 28.10.1945 r., poświęcono dotychczasową ewangelicką świątynię, nadając jej tytuł św. Jana Chrzciciela. Początkowo Łagów Lub. należał do par. Toporów, natomiast od 1.06.1951 r. jest samodzielną parafią.

Seks jakiego nie znacie