Łagów Lubuski

parafia pw. św. Jana Chrzciciela

Sychar. Jak kochać nieślubne dzieci?

Ukazała się druga książka Sycharowska pt. „Sychar. Jak kochać nieślubne dzieci? Powroty z niesakramentalnych związków. Świadectwa” zawierająca świadectwa małżonków sakramentalnych, którzy powrócili do siebie w sytuacjach, po ludzku patrząc beznadziejnych, gdyż w drugich związkach urodziły im się dzieci.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Łagów Lubuski

ks. Andrzej Oczachowski (2010-08-02)

Łagów Lub., Bracikowo - (5 km), Czernichowo - (2 km), Gronów - (4 km), Jemiołów - (3 km), Łagówek - (1,5 km), Raków - (10 km), Żelechów - (4 km), Stok - (5 km)

• ul. Sulęcińska 11
    66-220 Łagów Lubuski
  • tel.: 068-341-20-01

Łagów (św. Jana Chrzciciela) – 10:20, 12:00, 19:30 (od V do IX); Żelechów – 9:15; Łagów (Ścięcia św. Jana Chrzciciela) – 7:30; Jemiołów – 12:00; Łagówek – 9:15

Osada Łagów Lub. pierwotnie była niewielkim podgrodziem przy warownym zamku zbudowanym przez rycerski zakon św. Jana Chrzciciela, czyli tzw. Joannitów. Mieszkańcy podgrodzia na nabożeństwach religijnych gromadzili się w kaplicy przyzamkowej wzniesionej pod koniec XVI w. Dopiero w latach 1725-26 wybudowano nową świątynię. Po kilku latach została ona przejęta przez ewangelików. Na pocz. XX w. w Łagowie Lub., jak i w okolicach osiedlili się katolicy, którzy początkowo przynależeli do par. w Sulęcinie. 4.11.1928 r., po 400-letniej przerwie, odprawiono pierwszą Mszę św. Rok później 29.09.1929 r. poświęcono kaplicę p.w. św. Jana Chrzciciela, na tzw. wzgórzu kolejowym, wzniesioną z dobrowolnych ofiar katolików. Po osiedleniu się ludności polskiej, w Uroczystość Chrystusa Króla 28.10.1945 r., poświęcono dotychczasową ewangelicką świątynię, nadając jej tytuł św. Jana Chrzciciela. Początkowo Łagów Lub. należał do par. Toporów, natomiast od 1.06.1951 r. jest samodzielną parafią.

Powołania z parafii

Urzekająca