Żary

Dziennik duszy
Papież Jan XXIII
Dziennik duszy
Pontyfikat Jana XXIII, czyli Angelo Giuseppe Roncallego (1881-1963), chociaż trwał zaledwie pięć lat, odmienił oblicze Kościoła. Trudno przecenić znaczenie zwołanego przezeń II Soboru Watykańskiego, ogłoszenia encyklik społecznych (Mater et Magistra i Pacem in terris), a także zmiany sposobu traktowania przez Kościół wyznawców innych religii chrześcijańskich, Żydów i niewierzących. Sam Papież zjednywał sobie ludzi skromnością, poczuciem humoru, dystansem do samego siebie.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Żary

ks. Jan Poźniak (2005-07-01)

Rezydenci

• pl. Kard. St. Wyszyńskiego 4
    68-200 Żary
  • tel.: 068-363-40-00, fax: 068-363-40-09
  • email: napisz email »

Żary (NSPJ) – 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, 20:00 (okres wakacji); Żary (św. Ap. Piotra i Pawła) – 9:00; Olszyniec – 10:30.

Urzekająca