Zielona Góra

Siedem darów Ducha Świętego
Ludovic Lécuru
Siedem darów Ducha Świętego
Często wydaje się nam, że nie jesteśmy zdolni żyć w zgodzie z wolą Bożą ani zrealizować powołania, jakim jest osobista świętość. Z pomocą przychodzi nam siedem darów Ducha Świętego: dar mądrości, rozumu, umiejętności, rady, męstwa, pobożności i bojaźni Bożej. To one pomagają nam pokonać ludzkie słabości, wnoszą boskie światło w rozpoznanie, pragnienie i działanie zgodnie z Bożym zamysłem.

Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca - Zielona Góra

ks. Leszek Kazimierczak (1994-03-19)

Rezydenci

Biuro parafialne czynne: Poniedziałek, wtorek, sobota, godz. 19.00 - 20.00

Spowiedź św.

Spowiedź 20 minut przed każdą Mszą świętą.

Ulice: Agrestowa, Aleja Wojska Polskiego nieparzyste od 35 do końca; parzyste od 96 do końca, Ananasowa, Bananowa, Braci Gierymskich, Budziszyńska, Ceramiczna, Chełmońskiego Józefa, Cisowa, Cyprysowa, Cytrynowa, Dworkowa, Działkowa, Fajansowa, Figowa, Foluszowa, Francuska 2a, 2,4,6,8, Grabowa, Hoffmana, Jesionowa, Kamionkowa, Keramzytowa, Klinkierowa, Kokosowa, Kossaka Juliusza, Kręta, Leśna, Magnacka, Malczewskiego Jacka, Michałowskiego Piotra, Migdałowa, Modrzewiowa, Olchowa, Porcelanowa, Porzeczkowa, Prosta, Różana, Szlachecka, Świerkowa, Wrzosowa, Wyczółkowskiego Leona, Zacisze, Zaściankowa.

7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 16:30, 18:00, 20:00; hspicjum - 10:00

Parafia została utworzona wskutek podziału parafii zielonogórskich. Jako wikariat samodzielny od 1.07.1993 r. Erekcji parafii dokonał bp Adam Dyczkowski 19 marca 1994 r. Funkcję kościoła parafialnego spełnia kaplica p.w. św. Józefa.

Do wspólnoty parafialnej należy ponad sześć tysięcy osób, przy czym ilość parafian systematycznie się zwiększa, ponieważ osiedla mieszkaniowe nadal się rozbudowują. Kościół znajduje się przy ulicy Prostej 47, tuż obok obiektów należących do Uniwersytetu Zielonogórskiego. Świątynia otoczona jest kompleksem zabudowań, w skład którego wchodzą: plebania, kawiarnia, "Dom Seniora - Hospicjum", dzwonnica oraz znajdująca się po drugiej stronie ulicy stajnia.

Na terenie parafii działają liczne grupy modlitewne i duszpasterskie. W budynku Hospicjum znajduje się świetlica opiekuńczo ? wychowawcza dla naszych najmłodszych parafian. Każdego roku parafianie mają możliwość uczestniczenia w pielgrzymkach do miejsc świętych. Na terenie parafii znajduje się Szkoła Podstawowa numer 18, Pogotowie Opiekuńcze, Gimnazjum nr 1 oraz campus "B" Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Warto pokochać teściową

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.