Złotnik

Słowa z Góry Athos
Jean-Yves Leloup
Słowa z Góry Athos
Od dwóch tysięc lat, ludzie szukający wskazówek życia duchowego udają się do klasztorów aby w ich kontemplacyjnej atmosferze zbliżyć się choć odrobinę do Boga. Jednym z takich miejsc jest słynąca z ortodoksyjnych mnichów Góra Athos. Mimo, że wiele klasztorów z Góry Athos stoi dziś pustych, nadal przybywa tam co roku kilka milionów wyznawców różnych chrześcijańskich wyznań aby zobaczyć, jak powinno wyglądać prawdziwe chrześcijańskie życie.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Złotnik

ks. Ireneusz Semkło (2008-06-30)

Złotnik, Lubomyśl

Złotnik
    68-200 Żary
  • tel.: 68-374-12-93

Złotnik – 8:00, 11:30; Lubomyśl – 9:30

Erekcji parafii dokonał bp Bolesław Kominek. Została wydzielona z parafii Żary. Pierwszym proboszczem parafii został ks. Józef Jurkowski - dotychczasowy wikariusz parafii w Żarach. W skład parafii wchodziły następujące miejscowości: Złotnik, Lubomyśl oraz Olszyniec (tylko do 1959 r.). Mieszkańcy Złotnika to repatrianci przybyli z terenów Zaolzia, Kresów Wschodnich (górale Czadeccy) i Beskidu Żywieckiego.

Ewa czuje inaczej

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.