Sulechów

parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Księgarnia Izajasz

Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II

Dzień beatyfikacji Jana Pawła II Floribeth Mora Diaz spędziła ze swoim mężem przed telewizorem. Oglądali watykańskie uroczystości, trzymali się za ręce, modlili się i płakali. Zaledwie kilka dni wcześniej kobieta dowiedziała się, że ma nieoperacyjnego tętniaka mózgu i w każdej chwili może umrzeć. „Karolu Wojtyło, pomóż nam!” – modlili się wspólnie.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Sulechów

ks. Janusz Mikołajewicz (2010-08-02)

Rezydenci

SULECHÓW – Podw. Krzyża Świętego 18:30 - sobota, 7:00, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00, 18:30; Najświętszego Imienia Maryi 8:15; KALSK – 10:00; kaplica szpitalna - oddz. rehab. sobota -19:00 oddz. wewn. 19:10

Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z XIII w. W miarę powiększania się liczby ludności, kościół był rozbudowywany. Bardzo wcześnie, bo już w 1527 r. do Sulechowa dotarł luteranizm. Świątynia dostała się w ręce protestantów i była w ich posiadaniu aż do 1945 r. Prześladowania katolików spowodowały wygaśnięcie kwitnącej niegdyś katolickiej parafii sulechowskiej. Nieśmiały powrót katolickiego wyznania na te ziemie w XIX w., doprowadził do powstania 12.12.1863 r. stacji misyjnej, przekształconej 31.03.1864 r. w prawnie erygowaną parafię, która w roku 1867 zbudowała sobie mały kościół p.w. Najświętszego Imienia Maryi. W roku 1945, po zakończeniu działań wojennych, parafię zamieszkała ludność polska w całości katolicka. Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Św. ponownie otrzymali katolicy. Stał się on parafialnym.

Powołania z parafii

Warto być ojcem