Dębowa Łęka

Modlitwa myślna
Jeronimo Gracian OCD
Modlitwa myślna
Mamy nadzieję, że książka o. Graciana, poświęcona modlitwie myślnej, spełni posługę duszpasterską wobec osób, które podejmują praktykowanie i życie modlitwą myślną. Potrzeba takiej publikacji dała się zauważyć podczas rekolekcji, które w ramach Karmelitańskiej Szkoły Modlitwy prowadzone są w domu rekolekcyjnym Karmelitów Bosych w Gorzędzieju. Praktykowanie modlitwy myślnej, którego uczy ojciec Gracian, nie jest przejawem dewocji ani kolejną formą podejrzanej medytacji newageowskiej, ale zaangażowaniem umysłu w modlitwie, aby dzięki niemu kształtować w sobie postawę kontemplacyjną, która otwiera na prawdę i prowadzi do wiary.

Parafia pw. św. Jadwigi - Dębowa Łęka

ks. Zbigniew Garbarek (1999-08-24)

Dębowa Łęka
    67-405 Osowa Sień