Laski Lubuskie

Sakrament bierzmowania
kard. Jorge Medina Estévez
Sakrament bierzmowania
Aby uwierzyć w Chrystusa, potrzebujemy ludzi, którzy będą odważnie świadczyć o Nim. Siłę do dawania świadectwa wiary daje ochrzczonym sakrament bierzmowania. Konieczne jest jednak wpierw zrozumienie i przyjęcie daru, jaki on niesie. Z pomocą w tym przychodzi niniejsza książka adresowana w szczególny sposób do ludzi młodych, aby mogli znaleźć w sakramencie bierzmowania szczególną łaskę i stać się świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Laski Lubuskie

ks. Jan Zych (2007-08-01)

Laski Lubuskie
    69-113 Górzyca Odrzańska
  • tel.: 095-759-31-85

LASKI LUBUSKIE – 11:00; PAMIĘCIN – 12:30; RADÓW – 14:00; RADÓWEK – 9:30

Miejscowość Laski Lubuskie znana jest już od 1317 r. Była posiadłością biskupów lubuskich, z siedzibą w Górzycy. Centrum kultu religijnego była Górzyca, a w niej katedra bpa Wilhelma z 1252 r. Informacja o budowie kościoła pochodzi z początku XVIII w. Po roku 1945 Laski Lubuskie należały do parafii NMP Królowej Polski w Słubicach. Erekcji parafii w Laskach dokonał bp W. Pluta. Powstała ona z podziału parafii: w Słubicach, Kostrzynie i Ośnie Lub.

Warto pokochać teściową