Laski Lubuskie

parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Święty Peregryn - Skuteczni święci

Święty Peregryn  - Skuteczni święci
Święty Peregryn, zakonnik, znany z niezwykłego rozmodlenia i bardzo surowego, ascetycznego życia. Człowiek nieustannie czuwający, który w ogóle nie siadał i całe życie spał na stojąco, za to zawsze był gotów modlić się oraz pomagać innym. Chory, który w cudowny sposób został wyleczony przez Boga z raka nogi, a dziś skutecznie wstawia się za wszystkimi chorymi na nowotwory i uprasza dla nich łaskę uzdrowienia.

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Laski Lubuskie

ks. Jan Zych (2007-08-01)

Laski Lubuskie
    69-113 Górzyca Odrzańska
  • tel.: 095-759-31-85

LASKI LUBUSKIE – 11:00; PAMIĘCIN – 12:30; RADÓW – 14:00; RADÓWEK – 9:30

Miejscowość Laski Lubuskie znana jest już od 1317 r. Była posiadłością biskupów lubuskich, z siedzibą w Górzycy. Centrum kultu religijnego była Górzyca, a w niej katedra bpa Wilhelma z 1252 r. Informacja o budowie kościoła pochodzi z początku XVIII w. Po roku 1945 Laski Lubuskie należały do parafii NMP Królowej Polski w Słubicach. Erekcji parafii w Laskach dokonał bp W. Pluta. Powstała ona z podziału parafii: w Słubicach, Kostrzynie i Ośnie Lub.

Warto naprawić małżeństwo