Białków

parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Pierwsze pisma greckie o dziewictwie

Są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni (Mt 19,12) – te słowa Jezusa, trudne do pojęcia dla Jego słuchaczy, stały się bardziej oczywiste wraz z rozwojem chrześcijaństwa. Od II wieku wzrastała bowiem liczba kobiet i mężczyzn, którzy świadomie i dobrowolnie na całe życie wybierali stan bezżeństwa, związany z czystością i zwany dziewictwem.

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli - Białków

ks. Krzysztof Sudziński (2011-10-02)

Białków
    66-630 Cybinka
  • tel.: 68-391-19-60

BIAŁKÓW –7:30, 13:00; GRZMIĄCA – 11:00; RĄPICE – 9:30; KŁOPOT – 18:00-sobota

O wiosce i parafii wspominają kroniki z 1405 r. Po roku 1945 kościół w Białkowie należał do parafii w Cybince. Erekcji parafii dokonał bp Wilhelm Pluta. Teren parafii zamieszkują ludzie przesiedleni po II wojnie światowej z Białorusi i okolic Konina.