Białków

parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Dzięki Bogu jestem zakonnicą!
Małgorzata Terlikowska
Dzięki Bogu jestem zakonnicą!
Teresa Pawlak, albertynka, jeździ na Przystanek Jezus na Woodstocku i z więźniami śpiewa piosenki Dżemu. Iwona Szwajca, klaryska, najszczęśliwsza jest za klauzurą. Justyna Papież, służebniczka dębicka, towarzyszy alkoholikom i codziennie modli się za uzależnionych. Maksymiliana Kamińska, misjonarka Chrystusa Króla, jako dwunastolatka złożyła uroczyste przyrzeczenie, że nigdy nie pójdzie do zakonu. Tymoteusza Agnieszka Gil, dominikanka, w zakonie została specjalistką od PR, księgową i pedagogiem specjalnym.

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli - Białków

ks. Krzysztof Sudziński (2011-10-02)

Białków
    66-630 Cybinka
  • tel.: 68-391-19-60

BIAŁKÓW –7:30, 13:00; GRZMIĄCA – 11:00; RĄPICE – 9:30; KŁOPOT – 18:00-sobota

O wiosce i parafii wspominają kroniki z 1405 r. Po roku 1945 kościół w Białkowie należał do parafii w Cybince. Erekcji parafii dokonał bp Wilhelm Pluta. Teren parafii zamieszkują ludzie przesiedleni po II wojnie światowej z Białorusi i okolic Konina.

Urzekająca