Trzebiszewo

parafia pw. św. Jana Nepomucena

Katechizm Kościoła Katolickiego [OPRAWA TWARDA] [MAŁY FORMAT]

Wydanie specjalne z okazji Roku Wiary. „W samej swojej strukturze Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia rozwój wiary, poruszając nawet wielkie kwestie życia powszechnego. Strona po stronie, odkrywa się, że to, co jest przedstawione, nie jest jakąś teorią, ale spotkaniem z konkretną Osobą, która żyje w Kościele.” Benedykt XVI Porta Fidei

Parafia pw. św. Jana Nepomucena - Trzebiszewo

ks. Jan Płócienniczak (2004-08-10)

Trzebiszewo, Borek - (7 km), Brzozowiec - (3 km), Rakowo - (5 km

• Główna 46
    66-445 Trzebiszewo
  • tel.: 95-751-32-25

TRZEBISZEWO – 18:00 - sobota, 12:00; BOREK – 10:30; BRZOZOWIEC – 9:00

Pierwsza historyczna wzmianka o kościele w Trzebiszewie pochodzi z 1454 r. Wiadomo, że kościół z 1604 r. był pod wezwaniem św. Stanisława. W głównym ołtarzu była pieta. W 1607 r. został odzyskany z rąk protestantów i od tego czasu był pw. Narodzenia NMP. Trzebiszewo było najbardziej na zachód wysuniętą parafią w Polsce przedrozbiorowej. W 1778 r. kościół w Trzebiszewie spłonął, w roku następnym odbudowany. Poświęcony w listopadzie 1779 r. W 1840 spłonął ponownie, tym razem wraz z całą miejscowością.

Warto pokochać teściową