Trzebiszewo

Grey zdemaskowany
Dannah Gresh, dr Juli Slattery
Grey zdemaskowany
Oto książka, której powstania kompletnie nie planowałyśmy. Inspiracją do jej napisania stała się seria Pięćdziesiąt twarzy Greya, którą przeczytało tak wiele kobiet (nawet wierzących!), czego, mówiąc szczerze, się nie spodziewałyśmy. Jak to się stało, że ta słabo napisana trylogia rozeszła się w nakładzie ponad 70 milionów egzemplarzy zaledwie w trakcie pierwszego roku sprzedaży?

Parafia pw. św. Jana Nepomucena - Trzebiszewo

ks. Jan Płócienniczak (2004-08-10)

Trzebiszewo, Borek - (7 km), Brzozowiec - (3 km), Rakowo - (5 km

• Główna 46
    66-445 Trzebiszewo
  • tel.: 95-751-32-25

TRZEBISZEWO – 18:00 - sobota, 12:00; BOREK – 10:30; BRZOZOWIEC – 9:00

Pierwsza historyczna wzmianka o kościele w Trzebiszewie pochodzi z 1454 r. Wiadomo, że kościół z 1604 r. był pod wezwaniem św. Stanisława. W głównym ołtarzu była pieta. W 1607 r. został odzyskany z rąk protestantów i od tego czasu był pw. Narodzenia NMP. Trzebiszewo było najbardziej na zachód wysuniętą parafią w Polsce przedrozbiorowej. W 1778 r. kościół w Trzebiszewie spłonął, w roku następnym odbudowany. Poświęcony w listopadzie 1779 r. W 1840 spłonął ponownie, tym razem wraz z całą miejscowością.