Lipki Wielkie

Wykorzystywanie seksualne
Josh McDowell, Ed Stewart
Wykorzystywanie seksualne
Czternastoletnia Ann Cassidy zmaga się ze swoją przeszłością. Od dawna przygniata ją tajemnica, której nie znają nawet jej rodzice. Pewnej nocy na obozie szkolnym, gdy jej przyjaciółka, Heather, jest świadkiem jej koszmarów nocnych, Ann postanawia wreszcie wyrzucić z siebie to, co skrywała w sobie od dzieciństwa.

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Lipki Wielkie

ks. Krzysztof Tomaszewicz (2010-08-02)

Lipki Wielkie, Baranowice - (5 km), Goszczanowiec - (10 km), Goszczanowo - (6 km), Goszczanówek - (15 km), Jastrzębnik - (5 km), Kije - (6,5 km), Lipki Małe - (6,5 km), Ludzisławice - (3 km), Nowe Łąki - (7 km), Nowe Polichno - (5 km)

• Szosowa 75
    66-544 Lipki Wielkie
  • tel.: 95-731-23-67

Lipki Wielkie - 8:30, 13:00; Goszczanowo - 9:00; Goszczanowiec - 10:30; Goszczanówek - 12:00; Nowe Polichno - 10:00; Lipki Małe - 17:00 sobota.

stnienie parafii i kościoła wzmiankowane jest już w 1692 r. Patronami byli zawsze właściciele majątku (kolejno: rodziny von Rlicke, von Brand i Lehmann). Gmina ewangelicka w Lipkach była jednak dużo starsza, co wynika z istniejącego wyciągu metrykalnego odwołującego się do księgi kościelnej z 1647 r. Do czasów II wojny światowej w miejscowej parafii zachowane były księgi kościelne od 1710 r. oraz księga kasowa od 1795 r. Początkowo kościół w Lipkach stanowił filię parafii w Goszczanowie, a od 26.06.1861 r. stał się kościołem macierzystym dla ludności z Nowego Polichna i Lipek Małych.

Ewa czuje inaczej