Przyborów

Weź się w garść, bądź święty
O. Leon Knabit OSB
Weź się w garść, bądź święty
Popatrzymy na Kościół, w którym i o którym modlimy się: „Wierzę w jeden, święty, powszechny, apostolski Kościół…”. Jest „jeden”, „powszechny” – jako tako, „apostolski” też, ale ta „świętość”, zwłaszcza w świetle wszystkiego, co się wciąż dzieje: te wszystkie skandale, afery, awantury – to nie bardzo sprzyja temu, żeby mówić właśnie o świętości.

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej - Przyborów

Przyborów - 1184, Stany - 256 (10 km)

• Nowosolska 35
    67-111 Przyborów
  • tel.: 68-388-16-66

PRZYBORÓW – 8:00, 12:00; STANY – 10:00

Erekcji parafii dokonał bp Wilhelm Pluta. Powstała z wydzielenia z parafii św. Antoniego w Nowej Soli miejscowości po prawej stronie Odry. Nowo utworzona parafia otrzymała nowy kościół zbudowany przez mieszkańców Przyborowa dzięki wydatnej pomocy OO. Kapucynów z Nowej Soli.

Ewa czuje inaczej