Nowa Sól

parafia pw. św. Michała Archanioła

Zielonogórski Koncert Uwielbienia

Podstawowe modlitwy i prawdy wiary

Doskonała pomoc dla dzieci, które je dopiero poznają, oraz dla dorosłych, którzy pragną je sobie przypomnieć. Znajdziemy tu m.in. codzienne modlitwy pacierzowe, minikatechizm oraz formułę spowiedzi.

Parafia pw. św. Michała Archanioła - Nowa Sól

ks. Jan Truty (1988-09-23)

Nowa Sól - 10200, Kiełcz - 765 (6 km), Nowe Żabno - 260 (5 km), Stara Wieś - 250 (3 km) Ulice: Akacjowa, Arciszewskiego, Bankowa, Boczna, Bukowa, Cicha, Ciepielowska, Czereśniowa, Czysta, pl. św. Floriana, Gajowa, Garbarska, Gimnazjalna, Głogowska, Gen. Grota Roweckiego, Hoża, Jaskółcza, Jasna, Kalinowa, Klonowa, Korzeniowskiego, Kościelna, Kowalska, Kręta, Kuśnierska, Lipowa, Lubska, Łąkowa, 9-go Maja, Moniuszki, Muzealna, Piłsudskiego (parz. 2-8), Odrzańska, Ogrodowa, Piaskowa, Pocztowa, Południowa, Poprzeczna, Rolna, Składowa, Sosnowa, Spacerowa, Targowa, Topolowa, Towarowa, Tulipanowa, Waryńskiego, Walki Młodych, Wierzbowa, Wincentego Witosa (parz.), Wiśniowa, Wojska Polskiego (nieparz. 1-39), Al. Wolności, Wrocławska, Wróblewskiego, pl. Wyzwolenia, Zamenhofa, Zaułek, Zjednoczenia, Żabia, Żwirki i Wigury (nr 2).

NOWA SÓL – 8:00, 9:30, 11:00, 12:00, 16:00, 18:00; KIEŁCZ – 9:00, 10:45; NOWE ŻABNO – 12:00

Przed erekcją parafii, kościół należał do par. Rudno. Nowa Sól była natomiast jej filią. Kościół zbudowany został przez burmistrza Daniela Preußa dla protestantów pracujących w tutejszych warzelniach soli. W roku 1651 (pokój westfalski) przechodzi w ręce katolików. W 1984 r. z parafii wydzielono parafię św. Józefa.

Powołania z parafii

Urzekająca

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.