Nowa Sól

Alfabet Franciszka
Piotr Żyłka
Alfabet Franciszka
Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania. Określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat nadstawia ucha i uważnie słucha, a z Watykanu płyną słowa, które nie pozwalają nikomu pozostać obojętnym.

Parafia pw. św. Michała Archanioła - Nowa Sól

ks. Jan Truty (1988-09-23)

Nowa Sól - 10200, Kiełcz - 765 (6 km), Nowe Żabno - 260 (5 km), Stara Wieś - 250 (3 km) Ulice: Akacjowa, Arciszewskiego, Bankowa, Boczna, Bukowa, Cicha, Ciepielowska, Czereśniowa, Czysta, pl. św. Floriana, Gajowa, Garbarska, Gimnazjalna, Głogowska, Gen. Grota Roweckiego, Hoża, Jaskółcza, Jasna, Kalinowa, Klonowa, Korzeniowskiego, Kościelna, Kowalska, Kręta, Kuśnierska, Lipowa, Lubska, Łąkowa, 9-go Maja, Moniuszki, Muzealna, Piłsudskiego (parz. 2-8), Odrzańska, Ogrodowa, Piaskowa, Pocztowa, Południowa, Poprzeczna, Rolna, Składowa, Sosnowa, Spacerowa, Targowa, Topolowa, Towarowa, Tulipanowa, Waryńskiego, Walki Młodych, Wierzbowa, Wincentego Witosa (parz.), Wiśniowa, Wojska Polskiego (nieparz. 1-39), Al. Wolności, Wrocławska, Wróblewskiego, pl. Wyzwolenia, Zamenhofa, Zaułek, Zjednoczenia, Żabia, Żwirki i Wigury (nr 2).

NOWA SÓL – 8:00, 9:30, 11:00, 12:00, 16:00, 18:00; KIEŁCZ – 9:00, 10:45; NOWE ŻABNO – 12:00

Przed erekcją parafii, kościół należał do par. Rudno. Nowa Sól była natomiast jej filią. Kościół zbudowany został przez burmistrza Daniela Preußa dla protestantów pracujących w tutejszych warzelniach soli. W roku 1651 (pokój westfalski) przechodzi w ręce katolików. W 1984 r. z parafii wydzielono parafię św. Józefa.

Powołania z parafii

Krokodyl dla ukochanej

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.