Żarki Wielkie

parafia pw. Matki Bożej Różańcowej

Święta Filomena - Skuteczni święci

Święta Filomena (289-302), dziewica i męczennica, którą świat poznał po 1500 latach od jej śmierci. Patronka czasów ostatecznych, której Bóg pozwolił w objawieniu opowiedzieć nam historię jej męczeństwa. Ukochana przed wszystkimi innymi córka Maryi, a także wierna córka Jezusa, który nie odmawia jej żadnych łask. Patronka Żywego Różańca, Dzieci Maryi, wyboru męża lub żony, osób, które popadły w tarapaty finansowe, skonfliktowanych rodzin, rodziców starających się o potomstwo.

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej - Żarki Wielkie

ks. Zdzisław Skorek (2012-06-18)

Żarki Wielkie, Buczyny - (2 km), Pustków - (3 km), Stare Czaple - (2 km), Żarki Małe - (2 km)

• Zwycięstwa 22
    Żarki Wielkie
    68-211 Nowe Czaple
  • tel.: 68-375-30-72

ŻARKI WIELKIE – 18:00 - sobota, 10:00, 18:00;

Żarki Wielkie po wojnie były obsługiwane przez proboszcza parafii Tuplice, potem Niwicy. Po erygowaniu parafii, siedzibą została Łęknica. Dopiero pod koniec czerwca 1971 r. Żarki Wielkie otrzymały samodzielnego wikariusza ks. Józefa Kruka. W 1972 r. wraz z reorganizacją struktur terytorialnych kościoła na ziemiach zachodnich, parafia ta przeszła do diecezji gorzowskiej.

Warto pokochać teściową