Tuplice

parafia pw. Chrystusa Króla

Podstawowe modlitwy i prawdy wiary

Doskonała pomoc dla dzieci, które je dopiero poznają, oraz dla dorosłych, którzy pragną je sobie przypomnieć. Znajdziemy tu m.in. codzienne modlitwy pacierzowe, minikatechizm oraz formułę spowiedzi.

Parafia pw. Chrystusa Króla - Tuplice

ks. Jerzy Loch (1987-09-29)

Tuplice, Chełmica - (2,5 km), Chlebice - (7 km), Cielmów - (2 km), Czerna - (5 km), Dębinka - (7 km), Drzeniów - (11 km), Grabów - (9 km), Gręzawa - (5 km), Łazy Żarskie - (2,5 km), Matuszewice - (10 km), Nowa Rola -(8 km), Rytwiny - (5 km), Świbinki - (10 km)

• Świerczewskiego 14
    68-219 Tuplice
  • tel.: 68-375-70-56

Tuplice - 7:30, 9:30, 11:00; Dębinka - 9:15; Nowa Rola - 11:30

Parafia katolicka w Tuplicach zaczęła istnieć od czasu wybudowania przez katolików kościoła w 1935 r. W czasach przedwojennych miejscowość w większości zamieszkiwali protestanci. Do Tuplic dojeżdżał kapłan z parafii w Brodach Żarskich, a Msze św. i nabożeństwa odbywały się w kaplicy cmentarnej. Po wojnie, do końca 1946 r., duszpasterstwo w parafii Tuplice prowadził kapłan niemiecki. Pierwszym polskim proboszczem był ks. Paweł Elsner. W 1972 r. dekretem Stolicy Apostolskiej parafia została odłączona od diec. wrocławskiej i przyłączona do gorzowskiej. Za czasów ks. J. Dratwy zbudowano salkę katechetyczną, dokonano gruntownych remontów kościołów w Debince, Nowej Roli i częściowo w Tuplicach. W maju 1979 r. odbyła się pierwsza po wojnie Msza św. prymicyjna. Do ważnych wydarzeń parafialnych można zaliczyć dwukrotne nawiedzenie cudownego obrazu MB Częstochowskiej, w sierpniu 1983 i maju 1992 r.

Urzekająca