Łęknica

Święty Jan Paweł II
Jarosław Szarek, Joanna Szarek
Święty Jan Paweł II
Niniejsze wydanie poświęcamy największemu z Polaków, ogłoszonemu świętym 27 kwietnia 2014 roku, Janowi Pawłowi II. Obecnie wzrasta już pokolenie dzieci, którym nie było dane poznać tej niezwykłej postaci. Znają go jedynie z pamiątkowych zdjęć, filmów czy książek. Dlatego my, ludzie, którzy wzrastaliśmy w otoczeniu świętości Jana Pawła II, mamy za zadanie kultywować jego pamięć w najmłodszych.

Parafia pw. św. Barbary - Łęknica

ks. Józef Popiel (2012-02-18)

Łęknica, Bronowice - (2 km), Nowe Czaple - (3 km), Przewoźniki - (7 km)

• XX-lecia 12
    68-208 Łęknica
  • tel.: 68-375-30-40

ŁĘKNICA – 8:00, 11:00, 18:00; NOWE CZAPLE – 9:30, 12:30

Parafia powstała z podziału parafii w Tuplicach. Od 1957 r. Łęknica jest siedzibą parafii Żarki Wielkie. W 1981 r. zostaje samodzielną placówką duszpasterską.

Powołania z parafii

Urzekająca

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.