Gozdnica

parafia pw. św. Wawrzyńca

Księgarnia Izajasz

Siedem sekretów miłości

Siedem sekretów miłości to zupełnie przełomowe spojrzenie na dar miłości, którym mamy się dzielić, pielęgnując w sobie: życzliwość, cierpliwość, przebaczenie, uprzejmość, pokorę, ofiarność oraz uczciwość. Książka autora Pięciu języków miłości – bestsellera wydawniczego sprzedanego w kilku milionach egzemplarzy.

Parafia pw. św. Wawrzyńca - Gozdnica

ks. Antoni Kotapka CM (2012-11-23)

Gozdnica, Jamno - (6 km), Lipa Łużycka (Lipna) - (6 km), Polana - (4km)

GOZDNICA – 18:00 - sobota, 8:00, 11:00, 14:00 - IX-VI, 18:00; LIPA ŁUŻYCKA – 16:30 - X-IV, 19:30 - V-IX - sobota, 9:30

Przed II wojną światową w Gozdnicy mieszkało ok. 100 katolików, którzy na swoich nabożeństwach gromadzili się w małym kościele (obecnie kapliczka) przy ul. Kombatantów, zbud. w 1931 r. Dwa duże kościoły należały do protestatnów. Po wojnie w Gozdnicy osiedlili się Polacy z Kresów Wschodnich i Polski centralnej. 28.08.1945 r. kapelan WP odprawił pierwszą Mszę św. dla przesiedlonych katolików. Początkowo Gozdnicę obsługiwał niemiecki proboszcz rezydujący w Iłowej. W marcu 1946 r. parafię w Iłowej, a tym samy kościół filialny w Gozdnicy, obejmują Księża Misjonarze św. Wincentego á Paulo, a w kwietniu Gozdnica zostaje samodzielną parafią.

Ewa czuje inaczej