Lubsko

parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Księgarnia Izajasz

Dziennik duszy

Pontyfikat Jana XXIII, czyli Angelo Giuseppe Roncallego (1881-1963), chociaż trwał zaledwie pięć lat, odmienił oblicze Kościoła. Trudno przecenić znaczenie zwołanego przezeń II Soboru Watykańskiego, ogłoszenia encyklik społecznych (Mater et Magistra i Pacem in terris), a także zmiany sposobu traktowania przez Kościół wyznawców innych religii chrześcijańskich, Żydów i niewierzących. Sam Papież zjednywał sobie ludzi skromnością, poczuciem humoru, dystansem do samego siebie.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Lubsko

ks. Władysław Tasior (2012-08-01)

Rezydenci

Akacjowa, Artyleryjska, Bankowa, Botaniczna, Budowlanych, Budziszyńska, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Ceramiczna, Chmielna, Cicha, Czołgowa, Dojazdowa, Dworcowa, Dworzec Płd., Dworzec Tow., Działkowa, Gazowa, Geodetów, Gliniana, Głowackiego, Grobla, Gronowa, Hoża, Jagodowa, Jaskółcza, Jaśminowa, Jarzębinowa, Kasztanowa, Kielecka, Kilińskiego, Klonowa, Kochanowskiego, Kolejowa, Konopnickiej, Korczaka, Kosmonautów, Kreślarzy, Kręta, Kwiatowa, XX-Lecia (nieparz. do 15, parz. do 30), Leśna, Letniskowa, Lipowa, Lisia, Lotnicza, Lubelska, Łabędzia, Łanowa, Łąkowa, Łużycka, Os. Łużyckie, 1-go Maja, 3-go Maja, Mała, Młodzieżowa, Modra, Morelowa, Al. Niepodległości, Nowa, Nowotki, Ogrodowa, Orzechowa, Piaskowa, Piwna, Polna, Pomiarowych, Pomorska, Powst. Wielkopolskich, Przechodnia, Przemysłowa, Ptasia, Radosna, Raka, Reja, Robotnicza, Rolnicza, Różana, Słowackiego, Słowiańska, Słowicza, Stolarska, Strzelecka, Śląska, Tenisowa, Tkacka, Transportowa, Walki Młodych, Wesoła, Wilcza, Winna, Wiosny Ludów, Wiśniowa, Witosa, Włókniarzy, Wronia, Wspólna, Zielona, Złota, Żabia, Żelazna, Żurawia; Dłużek, Mierków

• XX-Lecia 6
    68-300 Lubsko
  • tel.: 68-372-10-77

LUBSKO – 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, 18:00; DŁUŻEK – 11:00; MIERKÓW – 9:30

Początki parafii w Lubsku sięgają XI w. Wzmianki udokumentowanej działalności parafii pochodzą z 1315 r. Kościół z XIV w. spłonął wraz z całym miastem 10.07.1496 r. Odbudowywany przez 20 lat został poświęcony w 1517 r. Kościół ten wbudowany w obecny budynek kościoła Mariackiego stoi po dzień dzisiejszy. W 1541 r., po przejściu parafii na protestantyzm, kościół został zamieniony na zbór. Od 1945 r. parafię zamieszkują Polacy wyznania katolickiego.

Powołania z parafii

Ewa czuje inaczej