Górzyn

parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Święty Paweł - Skuteczni święci

Święty Paweł (ur. ok. 5-8, zm. ok. 63-64), faryzeusz, który miał odwagę radykalnie zmienić swoje życie i z prześladowcy chrześcijan stał się apostołem Chrystusa aż po męczeństwo. Apostoł Narodów, który w swej pracy misyjnej dla Ewangelii przemierzył tysiące kilometrów, świadcząc swym życiem, że wszystkie ludzkie zaszczyty, godności i ziemska władza są nic niewartymi śmieciami. Autor, któremu przypisuje się najwięcej tekstów Nowego Testamentu, będących dla nas przede wszystkim natchnieniem do wiary.

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - Górzyn

ks. Leszek Białuga (2002-08-06)

Górzyn, Chocicz (5 km), Chocimek (8 km), Dąbrowa (5 km), Gozdno (1 km), Grabków (3 km), Janowice (7 km), Kałek (7 km), Lutol (3 km), Malwice (5 km), Mokra (10 km), Osiek (5 km), Tymienice (8 km)

GÓRZYN – 8:30, 13:00; CHOCICZ – 10:00; LUTOL – 11:30; OSIEK – 18:00 - sobota; CHOCIMEK – 15:30 - I niedz.