Drągowina

Ogień
Augustyn Pelanowski OSPPE
Ogień
Książka „Ogień”  jest kolejną, czwartą częścią komentarzy do Ewangelii autorstwa o. Augustyna Pelanowskiego. Zawiera komentarze do Ewangelii św. Mateusza. Dotychczas ukazały się komentarze do Ewangelii św. Jana – „Zranione Światło”, Komentarze do Ewangelii św. Łukasza „Fale łaski”, komentarze do Ewangelii św. Marka „Głębiny miłosierdzia”.

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego - Drągowina

ks. Jan Wnuk-Lipiński (2006-08-01)

Drągowina, Kaczenice (14 km), Kotowice (7 km), Niwiska (11 km), Pilice (12,5 km), Przybymierz (7 km), Skibice (6 km), Sobolice (1,5 km)

• Drągowina 17
    66-012 Drągowina
  • tel.: 68-327-66-02

DRĄGOWINA – 10:00, 13:00; KACZENICE – 8:00; KOTOWICE – 9:00; NIWISKA – 9:00; PRZYBYMIERZ – 8:00; SKIBICE – 11:30

W 1540 r. świątynię przejęli luteranie. Zwrócono ją dopiero w 1668 r. Do 1972 r. parafia należała do Archidiecezji Wrocławskiej. Dekretem bpa Józefa Michalika z 4.03.1989 r. wyłączona z dekanatu Żagań a przyłączona do dekanatu Lubsko.

Dzikie serce