Drągowina

Eucharystia, moja miłość
Katarzyna Mechtylda de Bar
Eucharystia, moja miłość
Od najmłodszych lat wrażliwe serce Katarzyny de Bar, wyczulone szczególnie na Misterium Eucharystii, poszukiwało sposobów uczczenia tej wielkiej Tajemnicy. Zadawała sobie zasadnicze pytania dotyczące Komunii Świętej. Jak uwielbiać Boga? Jak odpowiedzieć na Jego nieskończoną miłość?

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego - Drągowina

ks. Jan Wnuk-Lipiński (2006-08-01)

Drągowina, Kaczenice (14 km), Kotowice (7 km), Niwiska (11 km), Pilice (12,5 km), Przybymierz (7 km), Skibice (6 km), Sobolice (1,5 km)

• Drągowina 17
    66-012 Drągowina
  • tel.: 68-327-66-02

DRĄGOWINA – 10:00, 13:00; KACZENICE – 8:00; KOTOWICE – 9:00; NIWISKA – 9:00; PRZYBYMIERZ – 8:00; SKIBICE – 11:30

W 1540 r. świątynię przejęli luteranie. Zwrócono ją dopiero w 1668 r. Do 1972 r. parafia należała do Archidiecezji Wrocławskiej. Dekretem bpa Józefa Michalika z 4.03.1989 r. wyłączona z dekanatu Żagań a przyłączona do dekanatu Lubsko.

Urzekająca