Drągowina

Wspinaczka na Górę Karmel
Marc Foley OCD
Wspinaczka na Górę Karmel
Czytanie początkowych rozdziałów Drogi na Górę Karmel jest jak wejście do pokoju, w którym trwa już jakaś dyskusja. Słyszymy słowa, które są dla nas nieznane, takie jak: „noc ciemna”, „początkujący”, „postępujący” i „doskonały”. Mamy nadzieję, że w końcu będziemy mogli włączyć się w tą rozmowę. Tak się jednak nie dzieje więc opuszczamy pokój.

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego - Drągowina

ks. Jan Wnuk-Lipiński (2006-08-01)

Drągowina, Kaczenice (14 km), Kotowice (7 km), Niwiska (11 km), Pilice (12,5 km), Przybymierz (7 km), Skibice (6 km), Sobolice (1,5 km)

• Drągowina 17
    66-012 Drągowina
  • tel.: 68-327-66-02

DRĄGOWINA – 10:00, 13:00; KACZENICE – 8:00; KOTOWICE – 9:00; NIWISKA – 9:00; PRZYBYMIERZ – 8:00; SKIBICE – 11:30

W 1540 r. świątynię przejęli luteranie. Zwrócono ją dopiero w 1668 r. Do 1972 r. parafia należała do Archidiecezji Wrocławskiej. Dekretem bpa Józefa Michalika z 4.03.1989 r. wyłączona z dekanatu Żagań a przyłączona do dekanatu Lubsko.

Dzikie serce