Witnica

parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Liturgia Godzin Tom III

Liturgia Godzin to codzienna modlitwa Ludu Bożego, do której stałym zaproszeniem jest księga liturgiczna zawierająca teksty modlitw Godzin kanonicznych. Tom III - Okres zwykły, tygodnie 1-17.

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy - Witnica

ks. Stanisław Raba (1991-02-02)

Witnica - 6590, Białcz - 520 (6 km), Białczyk - 190 (3 km), Nowe Dzieduszyce - 87 (10 km), Stare Dzieduszyce • 320 (6 km), Mosina - 285 (7 km), Mościczki -120 (4 km), Sosny - 285 (5 km)

Witnica MB Nieust. Pomocy - 7:30, 10:30, 12:00, 18:00, Krzyża Świętego - 17:00; Białcz - 930, Mosina - 13:00; Stare Dzieduszyce - 13:00

Przed 1945 r. w miejscowości tej mieszkała mała garstka katolików. Żyli w diasporze. Uczęszczali do małego kościoła p.w. Krzyża Św.(aktualnie pomocniczy) obsługiwany przez kapłanów z Dębna bądź Gorzowa Wlkp. Choć prawna erekcja parafii nastąpiła 1.06.1951 r., w rzeczywistości jednak duszpasterstwo rozwijało się od 9.09.1945 roku. Wtedy to dokonano poświęcenia poprotestanckiego kościoła, a 15 września tegoż roku osiedlił się tutaj ks. Józef Bielak z parafianami z archidiecezji lwowskiej. Do parafii Witnica należały wówczas wioski: Kamień Wielki, Kamień Mały, Mościce, Mosłna, Białcz, Dąbroszyn i Warniki. Gruntowne remonty obiektów sakralnych przeprowadzono w latach 1985-94.

Warto naprawić małżeństwo