Słońsk

parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Opaska benedyktyńska

Oddajemy w Wasze ręce silikonową opaskę, na której umieszczono słowa z Pierwszego Listu świętego Piotra. Oprócz tego dodaliśmy znane hasło benedyktynów, czyli „Módl się i pracuj”. Mimo iż nie pochodzi z Reguły, również wskazuje na jedną z naczelnych wartości Zakonu: harmonię i równowagę, równoczesna zażyłość z Bogiem i trzeźwość osób twardo stąpających po ziemi.

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej - Słońsk

ks. Józef Drozd (2005-08-01)

Słońsk - 3150, Chartów - 60 (6 km), Przyborów -120 (2 km)

• pl. Wolności 1
    66-436 Słońsk
  • tel.: 95-757-22-02

Słońsk - 8:00, 11:30, 16:00; Chartów - 9:45

Histora parafii i kościoła jest ściśle związana z dziejami Rycerskiego! Szpitalnego św. Jana Jerozolimskiego, znanego powszechnie Joannitów, który od 1426 do 1810 r. był prawnym właścicielem i okolicznych wsi. Budowa kościoła rozpoczął w 1474 r. mistrz Richard van der Schulenburg, a zakończończył Georg von Set w roku 1522.

Warto być ojcem

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.