Gubin

Chleb na pustyni
Thomas Merton
Chleb na pustyni
Wbrew pozorom ta pozycja Mertona nic nie straciła ze swej aktualności. Choć została wydana po raz pierwszy przed II Soborem Watykańskim, należy do nurtu tradycji monastycznej, a ta nie tylko przetrwała wieki, ale odbiła się echem właśnie w tekstach soborowych, dotyczących liturgii i Pisma Świętego jako dwóch wciąż bijących w Kościele źródeł życia duchowego.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Gubin

Gubin - 450, Drzeńsk Wielki - 111 (5 km), Drzeńsk Mały - 87 (3 km), Dzikowo - 51 (9 km), Komorów-wieś - 153, Wałowice - 215 (4 km)

• Ceglana 2
    66-620 Gubin
  • tel.: 68-359-43-27

Gubin Podwyższenia Krzyża - 9:00, 12:00; Kościół rektorski: 11:00; Wałowice - 10:30;

Powstała z podziału parafii Trójcy Świętej w Gubinie. Zasadniczy teren parafii to Os. Komorów, które w dużej mierze zamieszkałe jest przez wojsko. Ten fakt był motywem utworzenia tu 1.07.1992 r. dodatkowej personalnej parafii wojskowej.

Seks jakiego nie znacie