Gorzów Wielkopolski

Z ciemności do światła
Ania Golędzinowska
Z ciemności do światła
Nie przestraszcie się. To nie jest nudny podręcznik teologiczny ani katechizm. Celem tej książki nie jest pouczanie kogokolwiek ani tym bardziej zastępowanie czy dopełnianie nauczania Kościoła. To są historie wielu najzwyklejszych młodych ludzi, którzy tak jak ja wybrali życie w czystości przedmałżeńskiej. Mieli odwagę powiedzieć swoje „TAK ”. Bo dzisiaj trzeba mieć odwagę, aby żyć w czystości serca!

Parafia pw. Trójcy Świętej - Gorzów Wielkopolski

ks. Henryk Jacuński (1994-08-25)

Gorzów Wlkp. - 1800, Chróścik - 86 (6 km), Jasiniec - 87 (7 km), Jeże - 72 (2 km), Jeżyki - 175 (3 km), Łupowo - 840 (3 km), Małyszyn - 300 (3 km), Wieprzyce - 190 (2 km) Ulice: Artylerzystów, Czołgistów, Dąbroszyńska, Dobra, Dolna, Drzewica, Górna, Hetmańska, Husarska, Kasztelańska, Komandosów, Kostrzyńska, Krzyżowa, Małyszyńska, Marynarki Wojennej, Minerów, Nad Wartą, Nasienna, Okopowa, Piechoty, Pontonierów, Promienna, Rolna, Rycerska, Rzeczna, Saperów, Tartaczna, Ułanów, Ustronie, Warzywna, Wiśniowa, Witnicka, Wopistów, Zbożowa, Zwiadowców, Źródłowa.

• ul. Kostrzyńska 70
    66-400 Gorzów Wielkopolski
  • tel.: 95-720-26-91

Gorzów Wlkp. – 7:30, 9:30, 11:30, 18:00; Chróścik – 11:00; Jasiniec – 9:30; Łupowo – 7:30, 13:00.

Początki parafii sięgają XIV w. W dokumencie z 1393 r. po raz pierwszy wskazuje się na istnienie kościoła na Wieprzycach. Wojna trzydziestoletnia nie oszczędziła także Wieprzyc - doszczętnie ograbiono kościół. Podczas tej wojny rozpoczęto budowę nowego kościoła, który ukończono w 1748 r. Spłonął on jednak 19.03.1825 r. Do ukończenia budowy nowej świątyni w 1833 r. wszelkie nabożeństwa odbywały się w budynku szkolnym.

Dzikie serce