Gorzów Wielkopolski

Czyste pieniądze
Jacek Weigl
Czyste pieniądze
Ani modlitwa, ani podejście do władzy, ani sfera seksualna nie pokazują nam tak mocno stanu naszego ducha – jak nasze podejście do pieniędzy. Jeśli chcesz prawdziwych zmian na lepsze w swoim życiu… najpierw musi nawrócić się Twój portfel.

Parafia pw. Trójcy Świętej - Gorzów Wielkopolski

ks. Henryk Jacuński (1994-08-25)

Gorzów Wlkp. - 1800, Chróścik - 86 (6 km), Jasiniec - 87 (7 km), Jeże - 72 (2 km), Jeżyki - 175 (3 km), Łupowo - 840 (3 km), Małyszyn - 300 (3 km), Wieprzyce - 190 (2 km) Ulice: Artylerzystów, Czołgistów, Dąbroszyńska, Dobra, Dolna, Drzewica, Górna, Hetmańska, Husarska, Kasztelańska, Komandosów, Kostrzyńska, Krzyżowa, Małyszyńska, Marynarki Wojennej, Minerów, Nad Wartą, Nasienna, Okopowa, Piechoty, Pontonierów, Promienna, Rolna, Rycerska, Rzeczna, Saperów, Tartaczna, Ułanów, Ustronie, Warzywna, Wiśniowa, Witnicka, Wopistów, Zbożowa, Zwiadowców, Źródłowa.

• ul. Kostrzyńska 70
    66-400 Gorzów Wielkopolski
  • tel.: 95-720-26-91

Gorzów Wlkp. – 7:30, 9:30, 11:30, 18:00; Chróścik – 11:00; Jasiniec – 9:30; Łupowo – 7:30, 13:00.

Początki parafii sięgają XIV w. W dokumencie z 1393 r. po raz pierwszy wskazuje się na istnienie kościoła na Wieprzycach. Wojna trzydziestoletnia nie oszczędziła także Wieprzyc - doszczętnie ograbiono kościół. Podczas tej wojny rozpoczęto budowę nowego kościoła, który ukończono w 1748 r. Spłonął on jednak 19.03.1825 r. Do ukończenia budowy nowej świątyni w 1833 r. wszelkie nabożeństwa odbywały się w budynku szkolnym.

Powołania z parafii

Warto pokochać teściową