Baczyna

Znak przebaczenia
Bernard Bro OP
Znak przebaczenia
Współczesny człowiek stara się wyeliminować ze swego życia niepokój, błędy, pozbawić je dramatycznego napięcia. Jakie znaczenie ma dziś dla nas grzech? Jaka wagę przywiązujemy do problemu zła, przebaczenia, spowiedzi? Czy spowiedź jest dla nas sprawdzianem wiary?

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - Baczyna

ks. Jarosław Zagozda (2010-01-09)

Rezydenci

Baczyna - 926, Marwice - 629 (3 km), Racław - 221 (3 km)

• Lipowa 12
    66-432 Baczyna
  • tel.: 95-731-42-60

Baczyna – 8:00, 11:00; Marwice – 9:30; Racław – 12:15.

Erekcji parafii w Baczynie dokonał bp Wilhelm Pluta. Została utworzona z podziału parafii Trójcy Świętej w Gorzowie Wlkp. Do nowej parafii w Baczynie przydzielono także Racław oraz Marwice. 2.03.1975 r. obowiązki duszpasterskie parafii objął ks. Kazimierz Piechota. Pod jego przewodnictwem odremontowano kościół w Marwicach.

Warto być ojcem

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.

Warto być ojcem | Jak naprawić małżeństwo | Książki ks. Pawlukiewicza