Baczyna

Matka Teresa. Kochałam Jezusa w ciemnościach
Paul Murray OP
Matka Teresa. Kochałam Jezusa w ciemnościach
Kochałam Jezusa w ciemnościach to fascynująca relacja kapłana o spotkaniu ze świętą z Kalkuty. Dzieląc się anegdotami i osobistymi doświadczeniami, Paul Murray pomaga nam zrozumieć, dlaczego Matka Teresa mogła napisać w jednym ze swoich listów, że jeśli kiedykolwiek będzie świętą, na pewno będzie „świętą od ciemności”.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - Baczyna

ks. Jarosław Zagozda (2010-01-09)

Rezydenci

Baczyna - 926, Marwice - 629 (3 km), Racław - 221 (3 km)

• Lipowa 12
    66-432 Baczyna
  • tel.: 95-731-42-60

Baczyna – 8:00, 11:00; Marwice – 9:30; Racław – 12:15.

Erekcji parafii w Baczynie dokonał bp Wilhelm Pluta. Została utworzona z podziału parafii Trójcy Świętej w Gorzowie Wlkp. Do nowej parafii w Baczynie przydzielono także Racław oraz Marwice. 2.03.1975 r. obowiązki duszpasterskie parafii objął ks. Kazimierz Piechota. Pod jego przewodnictwem odremontowano kościół w Marwicach.

Urzekająca

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.