Baczyna

Przebaczenie źródłem uzdrowienia
Bernadette Lemoine
Przebaczenie źródłem uzdrowienia
Codziennie modlimy się słowami, których nauczył nas Jezus: "...i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom". Ale czy naprawdę chcielibyśmy, aby tak właśnie było? Czy naprawdę potrafimy przebaczyć naszym winowajcom? Uczciwie trzeba chyba przyznać, że zdarza się nam, iż przebaczyć jest trudniej niż byśmy chcieli.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - Baczyna

ks. Jarosław Zagozda (2010-01-09)

Rezydenci

Baczyna - 926, Marwice - 629 (3 km), Racław - 221 (3 km)

• Lipowa 12
    66-432 Baczyna
  • tel.: 95-731-42-60

Baczyna – 8:00, 11:00; Marwice – 9:30; Racław – 12:15.

Erekcji parafii w Baczynie dokonał bp Wilhelm Pluta. Została utworzona z podziału parafii Trójcy Świętej w Gorzowie Wlkp. Do nowej parafii w Baczynie przydzielono także Racław oraz Marwice. 2.03.1975 r. obowiązki duszpasterskie parafii objął ks. Kazimierz Piechota. Pod jego przewodnictwem odremontowano kościół w Marwicach.

Warto pokochać teściową

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.