Ulim

Przejść pustynię, czyli od rozpaczy do nadziei
Michał Adamski OP
Przejść pustynię, czyli od rozpaczy do nadziei
Dawniej uciekano na pustynię, by tam odnaleźć Boga. Dziś wydaje się, że pustynia sama wkracza w nasze życie. Jak odnaleźć źródło na pustyni? Jak być chrześcijaninem pośród kryzysów i nieakceptacji?

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli - Ulim

ks. Jan Kozłowski (2012-08-01)

Ulim - 334, Dzierżów - 313 (3 km), Koszęcin - 37 (3 km), Łagodzin - 246 (3 km), Niwica - 26 (3 km), Nowy Dwór - 21 (2 km), Prądocin - 92 (2 km), Zieleniec - 285 (4 km)

Ulim
    66-425 Deszczno
  • tel.: 95-751-12-60

Ulim – 12:00; Łagodzin – 10:30; Dzierżów – 9:00

Do roku 1945 parafię obsługiwali protestanci. Z końcem wojny teren został zamieszkany przez Polaków - katolików. Początkowo Ulim był filią parafii p.w. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp. W latach 60-tych poniemiecki budynek plebanii opuściły zamieszkujące go rodziny. Dzięki temu urządzono tam mieszkanie dla obsługującego kapłana, kancelarię i salkę katechetyczną. W latach 1986-89 przeprowadzono remonty kościołów w Dzierżowie i Ulimiu.

Dzikie serce