Ulim

Życie na pełnej petardzie
Piotr Żyłka, Ks. Jan Kaczkowski
Życie na pełnej petardzie
W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że być może nie zostało mu wiele czasu. Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku.

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli - Ulim

ks. Jan Kozłowski (2012-08-01)

Ulim - 334, Dzierżów - 313 (3 km), Koszęcin - 37 (3 km), Łagodzin - 246 (3 km), Niwica - 26 (3 km), Nowy Dwór - 21 (2 km), Prądocin - 92 (2 km), Zieleniec - 285 (4 km)

Ulim
    66-425 Deszczno
  • tel.: 95-751-12-60

Ulim – 12:00; Łagodzin – 10:30; Dzierżów – 9:00

Do roku 1945 parafię obsługiwali protestanci. Z końcem wojny teren został zamieszkany przez Polaków - katolików. Początkowo Ulim był filią parafii p.w. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp. W latach 60-tych poniemiecki budynek plebanii opuściły zamieszkujące go rodziny. Dzięki temu urządzono tam mieszkanie dla obsługującego kapłana, kancelarię i salkę katechetyczną. W latach 1986-89 przeprowadzono remonty kościołów w Dzierżowie i Ulimiu.

Warto pokochać teściową