Ulim

parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Zielonogórski Koncert Uwielbienia

Aniołowie pomocnicy Boga

Książeczka do kolorowania, zawiera także ukryte rysunki. Przedstawia sceny biblijne ze Starego i Nowego Testamentu, w których pojawiają się boży posłańcy.

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli - Ulim

ks. Jan Kozłowski (2012-08-01)

Ulim - 334, Dzierżów - 313 (3 km), Koszęcin - 37 (3 km), Łagodzin - 246 (3 km), Niwica - 26 (3 km), Nowy Dwór - 21 (2 km), Prądocin - 92 (2 km), Zieleniec - 285 (4 km)

Ulim
    66-425 Deszczno
  • tel.: 95-751-12-60

Ulim – 12:00; Łagodzin – 10:30; Dzierżów – 9:00

Do roku 1945 parafię obsługiwali protestanci. Z końcem wojny teren został zamieszkany przez Polaków - katolików. Początkowo Ulim był filią parafii p.w. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp. W latach 60-tych poniemiecki budynek plebanii opuściły zamieszkujące go rodziny. Dzięki temu urządzono tam mieszkanie dla obsługującego kapłana, kancelarię i salkę katechetyczną. W latach 1986-89 przeprowadzono remonty kościołów w Dzierżowie i Ulimiu.

Ewa czuje inaczej