Ulim

Pokochać własne życie
ks. Tomasz Węcławski
Pokochać własne życie
Tak się może wydawać, że to ci, którzy szukają Boga, są piękni. Ci, których on musi szukać i znajdować jak zbłąkane owce, niekoniecznie... Naprawdę nie my szukamy i nie my znajdujemy, ale już jesteśmy wybrańcami losu odszukanymi w korcu maku - i dlatego piękni.

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli - Ulim

ks. Jan Kozłowski (2012-08-01)

Ulim - 334, Dzierżów - 313 (3 km), Koszęcin - 37 (3 km), Łagodzin - 246 (3 km), Niwica - 26 (3 km), Nowy Dwór - 21 (2 km), Prądocin - 92 (2 km), Zieleniec - 285 (4 km)

Ulim
    66-425 Deszczno
  • tel.: 95-751-12-60

Ulim – 12:00; Łagodzin – 10:30; Dzierżów – 9:00

Do roku 1945 parafię obsługiwali protestanci. Z końcem wojny teren został zamieszkany przez Polaków - katolików. Początkowo Ulim był filią parafii p.w. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp. W latach 60-tych poniemiecki budynek plebanii opuściły zamieszkujące go rodziny. Dzięki temu urządzono tam mieszkanie dla obsługującego kapłana, kancelarię i salkę katechetyczną. W latach 1986-89 przeprowadzono remonty kościołów w Dzierżowie i Ulimiu.

Krokodyl dla ukochanej