Gralewo

parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Księgarnia Izajasz

Błogosławiony Jan Beyzym

Dotąd biografowie ograniczali się do przedstawiania heroicznej pracy Jana Beyzyma wśród trędowatych na Madagaskarze, nie wnikali natomiast do źródeł jego poświęcenia. W albumie odmalowano więc nieznane dzieje szlacheckiego rodu Beyzymów, zamieszkałego przez kilka wieków na Wołyniu, losy bł. Jana w zakonie jezuitów, jego pełną poświęcenia pracę wśród młodzieży spod trzech zaborów w konwiktach jezuickich, bohaterską pracę wśród trędowatych na Madagaskarze, w końcu jego kult i beatyfikację.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Gralewo

ks. Robert Węglewski (2009-02-06)

Gralewo - 711, Górki Santockie - 93 (3 km), Janczewo - 765 (2,5 km), Płomykowo - 131 (5 km)

Gralewo
    66-431 Santok
  • tel.: 95-731-61-33

Gralewo – 9:00, 12:00; Janczewo – 10:30

Warto być ojcem

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.