Deszczno

Bez odwrotu
Augustyn Pelanowski OSPPE
Bez odwrotu
Nawrócenie jest rozpoczęciem pracy nad sobą. Bezbożność to swoiste bezrobocie, które zaniedbuje rozwój duchowy. Nawrócenie, to jedyny gatunek zajmowania się sobą, który nie jest egoizmem. Rozpoczyna się wtedy, gdy pragniemy uwielbiać Chrystusa we własnym ciele – pracując nad życiem, aby zaowocowało wiecznością. Ale nikt nie może się podjąć tej pracy, dopóki nie zostanie natchniony, wezwany, powołany, obdarowany pragnieniem nawrócenia.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Deszczno

ks. Janusz Drgas (2005-08-01)

Deszczno - 1088, Białobłocie - 183 (4 km), Bolemin - 388 (11 km), Dziersławice - 104 (6 km), Glinik - 338 (4 km), Karnin - 642 (3 km), Krasowiec - 194 (6 km), Maszów -244 (1 km), Orzelec - 99 (8 km), Płonica -191 (15 km)

Deszczno - 8:00, 12:30; Glinik - 9:30; Krasowiec - 9:30; Bolemin - 9:30, 11:30; Kiełpin - 8:30; Krasowiec - 10:30; Karnin -11:00

Do reformacji miejscowy kościół podlegał biskupstwu poznańskiemu. Po roku 1945 Deszczno kanonicznie należała do parafii Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. Od 1946 r. w parafii rezyduje duszpasterz, najpierw w Karninie, a od 1947 w Deszcznie. Od tego roku Msze św. odprawiano w salce katechetycznej przy plebanii oraz w Domu Strażaka.

Seks jakiego nie znacie