Gorzów Wielkopolski

parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Księgarnia Izajasz

Ilustrowana Biblia dla dzieci (złota okładka)

Pismo Święte jest listem dobrego Ojca do ukochanego dziecka. Właśnie Ty jesteś tym dzieckiem! Czytając Biblię spotykasz się z Bogiem, który z miłością chce mówić do twojego serca. Ten niezwykły list pozwoli ci poznać bohaterów oraz najważniejsze wydarzenia biblijne. Wyrusz w pasjonującą przygodę z Biblią i spotkaj Boga, który kocha cię jak nikogo na świecie.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Gorzów Wielkopolski

ks. Zbigniew Kobus (2012-08-01)

Rezydenci

sobota: 18:00; niedziela: 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 18:00, 19:30., 20:00 (w wakacje).

Parafia od samego początku, tj. od XIII w. była parafią katolicką, a kościół nosił nazwę "Mariacki".Taki stan trwał do czasów reformacji. W r. 1537 kościół został przejęty przez protestantów i był w ich posiadaniu do 1945 r. Wnętrze kościoła zostało całkowicie zdewastowane. Wraz z wymianą ludności po II wojnie światowej parafia przeszła w ręce katolików. W tych nowych warunkach, pierwszy rządca diecezji ks. dr Edmund Nowicki, erygował parafię katedralną. W latach 1953-1956 dokonano renowacji iregotyzacji wnętrza, w 1993 r. przebudowano prezbiterium (granitowa posadzka, marmurowe ołtarze, ambona i chrzcielnica) i zabezpieczono przed zawaleniem się wieżę kościelną. Zabytkowy ołtarz barokowy "Ukrzyżowanie" powrócił na pierwotne - centralne - miejsce w prezbiterium. Od roku 1987, na polecenie ks. bpa Józefa Michalika, w Katedrze trwa codzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. W parafii jest dobrze zorganizowane duszpasterstwo anonimowych alkoholików, duszpasterstwo chorych i niepełnosprawnych, charytatywne i zaniedbanych dzieci. Od października 1945 r. istnieje chór katedralny.

Powołania z parafii

Dzikie serce

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.