Rapocin

Karykatury chrześcijaństwa
ks. Marek Dziewiecki
Karykatury chrześcijaństwa
XXI wiek to stulecie ogromnego kryzysu myślenia niemal w każdej sferze, która dotyczy człowieka, także w sferze chrześcijaństwa. Żyjemy w czasach dotkniętych pandemią bezmyślności i politycznej poprawności, w których coraz więcej ludzi używa swojego myślenia po to, żeby negować rzeczywistość i uciekać od prawdy. Wielu ludzi tworzy swoje wizje religii chrześcijańskiej, które są efektem ich własnej słabości i niedoskonałości. Chcą dopasować chrześcijaństwo „do siebie”. Tak tworzą się tytułowe karykatury.

Parafia pw. św. Wawrzyńca - Rapocin

ks. Rafał Zendran (2006-08-01)

Bogumice - (6 km), Ceber - (5 km), Grodziec Mały - (3 km), Krzekotówek - (8 km), Sobczyce - (5 km), Zabiele - (7 km)

• Rapocin

Grodziec Mały – 9:30; Sobczyce – 11:00

Wzmianka o miejscowości i kościele poch. z 1297 r. Do 1810 r. wieś wraz z kościołem należała do SS. Klarysek z Głogowa. W czasie wojny kościół spalony, odbudowany w 1950 r. Życie religijne i ekonomiczne zamieszkałej tu ludności rozwijało się pomyślnie. Niestety, to co dawało nadzieję - Huta Miedzi w Głogowie - stało się przyczyną likwidacji wioski. Ludność Rapocina, ze względu na duże skażenie terenu, została w 1987 r. wysiedlona, a budynki rozebrane. Opuszczony kościół zamurowano w 1990 r. Pozostałe kościoły i wioski, mniej skażone, obsługiwane są przez inne parafie dekanatu NMP Królowej Polski w Głogowie.

Ksiądz Proboszcz rezyduje w  parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie