Rapocin

Podróżnik WC
Wojciech Cejrowski
Podróżnik WC
Oto pierwsza podróżnicza książka Wojciecha Cejrowskiego. Wydaliśmy ją w roku 1997 i została bestsellerem. Chcieliśmy ją potem wznowić, ale WC się nie zgadzał. Twierdził, że jest źle napisana, bo wtedy nie umiał jeszcze dobrze pisać. Ja twierdziłem co innego. W końcu udało się go przekonać, by w takim razie poprawił i rozbudował teks. I oto nowe wydanie – poprawione, uzupełnione, rozbudowane. Już wtedy czytało się dobrze, teraz czyta się jeszcze lepiej.

Parafia pw. św. Wawrzyńca - Rapocin

ks. Rafał Zendran (2006-08-01)

Bogumice - (6 km), Ceber - (5 km), Grodziec Mały - (3 km), Krzekotówek - (8 km), Sobczyce - (5 km), Zabiele - (7 km)

• Rapocin

Grodziec Mały – 9:30; Sobczyce – 11:00

Wzmianka o miejscowości i kościele poch. z 1297 r. Do 1810 r. wieś wraz z kościołem należała do SS. Klarysek z Głogowa. W czasie wojny kościół spalony, odbudowany w 1950 r. Życie religijne i ekonomiczne zamieszkałej tu ludności rozwijało się pomyślnie. Niestety, to co dawało nadzieję - Huta Miedzi w Głogowie - stało się przyczyną likwidacji wioski. Ludność Rapocina, ze względu na duże skażenie terenu, została w 1987 r. wysiedlona, a budynki rozebrane. Opuszczony kościół zamurowano w 1990 r. Pozostałe kościoły i wioski, mniej skażone, obsługiwane są przez inne parafie dekanatu NMP Królowej Polski w Głogowie.

Ksiądz Proboszcz rezyduje w  parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie

Warto być ojcem