Kurów Wielki

Anioł przewodnik
ks. Bogusław Zeman SSP
Anioł przewodnik
Mały Ignaś to urodzony grzybiarz. Niestety, gubi się w lesie podczas jednej z wypraw na grzyby. Na szczęście wie, kto może zostać jego przewodnikiem do domu i prosi o pomoc Anioła Stróża. Jak skończy się ta przygoda? To już kolejna z książeczek dla najmłodszych z edukacyjnej serii Aniołek. Wdrukowana na kartonie o nieregularnym, ciekawym kształcie, przyciąga kolorami i uroczymi ilustracjami. A co najważniejsze, przez zabawę uczy ważnej prawdy, że każdy z nas ma Anioła Stróża, który troszczy się o niego.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Kurów Wielki

ks. Roman Prosnowski (1999-08-24)

Kurów Wielki, Dalków - (2 km), Domanowice - (1 km), Gostyń - (2 km), Mierzów - (6 km), Szczepów - (2 km), Śrem - (4 km), Witanowice - (2 km), Zameczno - (3 km)

Kurów Wielki
    59-180 Gaworzyce
  • tel.: 76 831-64-63

Kurów Wielki – 9:30, 12:15; Szczepów – 18:00 (sobota).

KOŚCIÓŁ PAR:
P.w. św. Jana Chrzciciela, gotycki, z kamienia polnego, bud. 1497 r. na miejscu spalonej podczas wojen husyckich drewnianej świątyni. Fundatorem kościoła był szlachcic z Gostyni B. Gorschimko, Wystrój wnętrza barokowy, Prezbiterium: obraz Jana Chrzciciela głoszącego nadejście Chrystusa, ufund. przez angielskiego szlachcica Karola Bronne de Montagne