Kurów Wielki

Katolicki pomocnik towarzyski
Sławomir Zatwardnicki
Katolicki pomocnik towarzyski
"Podobno jest Pan praktykującym katolikiem. To dziwne, przecież sprawia Pan wrażenie człowieka myślącego. Jak można w dzisiejszych czasach wierzyć w nieomylność papieża, w zmartwychwstanie Jezusa. Czy naprawdę uważa Pan, że antykoncepcja jest grzechem? Jeżeli już chce Pan wierzyć w Boga, to po co Panu Kościół? Przecież to umierająca, zdegenerowana instytucja". Znasz to?

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Kurów Wielki

ks. Roman Prosnowski (1999-08-24)

Kurów Wielki, Dalków - (2 km), Domanowice - (1 km), Gostyń - (2 km), Mierzów - (6 km), Szczepów - (2 km), Śrem - (4 km), Witanowice - (2 km), Zameczno - (3 km)

Kurów Wielki
    59-180 Gaworzyce
  • tel.: 76 831-64-63

Kurów Wielki – 9:30, 12:15; Szczepów – 18:00 (sobota).

KOŚCIÓŁ PAR:
P.w. św. Jana Chrzciciela, gotycki, z kamienia polnego, bud. 1497 r. na miejscu spalonej podczas wojen husyckich drewnianej świątyni. Fundatorem kościoła był szlachcic z Gostyni B. Gorschimko, Wystrój wnętrza barokowy, Prezbiterium: obraz Jana Chrzciciela głoszącego nadejście Chrystusa, ufund. przez angielskiego szlachcica Karola Bronne de Montagne

Warto być ojcem