Jakubów

Poślub ją i bądź gotów za nią umrzeć
Costanza Miriano
Poślub ją i bądź gotów za nią umrzeć
Po sukcesie Wyjdź za mąż i poddaj się Costanza Miriano proponuje nowy „podręcznik” wspólnego życia. Tym razem koncentruje się na mężczyznach.  Jest to pełen humoru manifest wierzącej żony, który wyjaśnia, jak odkryć na nowo role, które mamy wypisane w sercu jako kobiety i mężczyźni, żony i mężowie, matki i ojcowie.

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła - Jakubów

ks. Stanisław Czerwiński (1999-08-24)

Jakubów, Borów - (2 km), Bukwica - (2 km), Dankowice - (4 km), Drożów - (2 km), Drożyna - (4 km), Kurowice- (6 km), Łagoszów Mały - (2 km), Maniów - (3 km), Modła - (6 km), Nielubia - (6 km), Przesiecznica - (3 km), Wierzchowice - (7 km), Zabłocie - (6 km)

Jakubów
    67-223 Radwanice
  • tel.: 76 831-22-70

Jakubów – 12:00; Kurowice – 8:30; Nielubia – 10:00, 16:00

Pierwsze wzmianki o istnieniu parafii i kościoła pochodzą z 991 r. Należał on później do kanonii głogowskiej. Przebud. w XIV i XVI w. W okresie reformacji w 1571 r. kościół przejęli protestanci. Podczas wojny 30-letniej żołnierze szwedzcy zrabowali wota i zniszczyli ołtarz. Kościół odremontowano. Po włączeniu Śląska do państwa pruskiego z dominującym protestantyzmem parafia przestała istnieć na blisko sto lat. Odrodziła się dopiero w połowie XIX w.

Warto pokochać teściową