Jakubów

Naśladowanie Chrystusa [Audiobook]
Tomasz a Kempis
Naśladowanie Chrystusa [Audiobook]
"Naśladowanie Chrystusa" jest po Piśmie Świętym chyba najbardziej rozpowszechnioną książką chrześcijańską. Mimo, że powstała kilkaset lat temu, nadal pozostaje skarbnicą myśli, rad duchowych i zasad moralnych aktualnych dla dzisiejszego odbiorcy. Za historykiem literatury Piotrem Chmielowskim proponujemy, by nagrań nie słuchać jednym tchem, od początku do końca. Niezwykle owocne okazuje się wybieranie "na chybił trafił".

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła - Jakubów

ks. Stanisław Czerwiński (1999-08-24)

Jakubów, Borów - (2 km), Bukwica - (2 km), Dankowice - (4 km), Drożów - (2 km), Drożyna - (4 km), Kurowice- (6 km), Łagoszów Mały - (2 km), Maniów - (3 km), Modła - (6 km), Nielubia - (6 km), Przesiecznica - (3 km), Wierzchowice - (7 km), Zabłocie - (6 km)

Jakubów
    67-223 Radwanice
  • tel.: 76 831-22-70

Jakubów – 12:00; Kurowice – 8:30; Nielubia – 10:00, 16:00

Pierwsze wzmianki o istnieniu parafii i kościoła pochodzą z 991 r. Należał on później do kanonii głogowskiej. Przebud. w XIV i XVI w. W okresie reformacji w 1571 r. kościół przejęli protestanci. Podczas wojny 30-letniej żołnierze szwedzcy zrabowali wota i zniszczyli ołtarz. Kościół odremontowano. Po włączeniu Śląska do państwa pruskiego z dominującym protestantyzmem parafia przestała istnieć na blisko sto lat. Odrodziła się dopiero w połowie XIX w.

Urzekająca