Bledzew

Osioł w raju
o. Adam Szustak OP
Osioł w raju
Choć okładka na to nie wskazuje, to książka o. Adama Szustaka "osioł w raju" nie jest dla dzieci. Wszyscy jesteśmy osłami! Taki tytuł ma pierwszy rozdział i tak zaczyna swoje przemyślenia o. Szustak.

Parafia pw. św. Katarzyny - Bledzew

ks. Zbigniew Zdanowicz (2006-08-01)

Bledzew, Chycina - (4 km), Goruńsko - (4 km), Kolonia i Osiedle (5 km), Popowo - (6 km), Stary Dworek - (6 km), Zemsko - (3 km)

• Kościuszki 30
    66-350 Bledzew
  • tel.: 95-743-60-32

Bledzew - 7:30, 12:00, 17:00; Chycina - 9:15; Goruńsko - 10:30; Popowo - 11:00; Stary Dworek - 9:00; Zemsko - 10:00

W 1232 r. książę wielkopolski Władysław Odonic nadaje Cystersom grunty nad Obrą, gdzie w 1412 r. budują oni klasztor, jeden z największych w Polsce. Opatami byli wyłącznie Polacy. W XVI w. Zbudowano kościół z cegły na miejscu pierwotnego z drewna. Kasata klasztoru bledzewskiego w 1835 r. przez władze pruskie.

Powołania z parafii

Seks jakiego nie znacie