Bledzew

Włącz światło! Nie daj się ciemności
ks. Piotr Pawlukiewicz
Włącz światło! Nie daj się ciemności
Chyba każdy z nas miał kiedyś taką chwilę zwątpienia, w której wydawało mu się, że gorzej już być nie może. Taką, w której wszystko widział w czarnych barwach. Taką, w której czekał, aż to wszystko się skończy. Czy jednak po niej, w tym tunelu zwątpienia nie rozbłysło światło? A może dopiero przyjdzie na to pora?

Parafia pw. św. Katarzyny - Bledzew

ks. Artur Adamczak (2017-08-01)

Bledzew, Chycina - (4 km), Goruńsko - (4 km), Kolonia i Osiedle (5 km), Popowo - (6 km), Stary Dworek - (6 km), Zemsko - (3 km)

• Kościuszki 30
    66-350 Bledzew
  • tel.: 95-743-60-32

Bledzew - 7:30, 12:00, 17:00; Chycina - 9:15; Goruńsko - 10:30; Popowo - 11:00; Stary Dworek - 9:00; Zemsko - 10:00

W 1232 r. książę wielkopolski Władysław Odonic nadaje Cystersom grunty nad Obrą, gdzie w 1412 r. budują oni klasztor, jeden z największych w Polsce. Opatami byli wyłącznie Polacy. W XVI w. Zbudowano kościół z cegły na miejscu pierwotnego z drewna. Kasata klasztoru bledzewskiego w 1835 r. przez władze pruskie.