Bledzew

Jak być bohaterem dla swoich dzieci
Josh McDowell
Jak być bohaterem dla swoich dzieci
Dobra propozycja dla rodziców, którym zależy na bliskim związku z dziećmi. Według badań, dzieci pozostawiane bez nadzoru rodzicielskiego dwukrotnie częściej popadają w nałogi niż ich rówieśnicy objęci prawidłową opieką, co powinno skłonić do zastanowienia się nad miejscem rodziców w życiu dzieci.

Parafia pw. św. Katarzyny - Bledzew

ks. Artur Adamczak (2017-08-01)

Bledzew, Chycina - (4 km), Goruńsko - (4 km), Kolonia i Osiedle (5 km), Popowo - (6 km), Stary Dworek - (6 km), Zemsko - (3 km)

• Kościuszki 30
    66-350 Bledzew
  • tel.: 95-743-60-32

Bledzew - 7:30, 12:00, 17:00; Chycina - 9:15; Goruńsko - 10:30; Popowo - 11:00; Stary Dworek - 9:00; Zemsko - 10:00

W 1232 r. książę wielkopolski Władysław Odonic nadaje Cystersom grunty nad Obrą, gdzie w 1412 r. budują oni klasztor, jeden z największych w Polsce. Opatami byli wyłącznie Polacy. W XVI w. Zbudowano kościół z cegły na miejscu pierwotnego z drewna. Kasata klasztoru bledzewskiego w 1835 r. przez władze pruskie.

Warto być ojcem