Głogów

Pilecki. Śladami mojego taty
Mirosław Krzyszkowski, Bogdan Wasztyl
Pilecki. Śladami mojego taty
Witold Pilecki jak nikt rozumiał słowo ojczyzna. Walczył z bolszewikami w 1920 roku. Bronił Polski we wrześniu 1939. Był jednym z pierwszych organizatorów konspiracji. Na ochotnika poszedł do Auschwitz, by zaświadczyć o ludobójstwie. Po ucieczce służył w AK i walczył w Powstaniu Warszawskim. Gdy upadło, trafił do Sił Zbrojnych na Zachodzie. Ale wrócił do kraju. By nie dopuścić do wyniszczenia narodu. Tu dopadli go agenci UB.

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego - Głogów

ks. Zbigniew Walaszek (1995-08-25)

Ulice: Brzeska, Budowlanych (nieparz. 5-35 i 22), Chopina, Cybisa, Długosza, Gomółki, Grodzieńska, Herkulesa (parz. 20-30 oraz nieparz. 1-7), Kadłubka, Kościuszki (parz.), Krzemieniecka, Legnicka (nr 3 i parz. 4-8), Lwowska, Łucka, 10-go Maja, Neptuna (parz. 2-30), Nowa, Nowogrodzka, Obrońców Pokoju (parz. 24, 26, 30-54 i nieparz. 23-29 i 53), Orbitalna (nieparz. 29-89 i parz, 66-68), Paulinów, Polna, Połaniecka, Różana, Samborska, Stanisławowska, Szymanowskiego, Tarnopolska, Wileńska.

Głogów (św. M. Kolbe) – 7:00, 9:00, 11:00, 12:30, 18:30; Głogów (szpital) – 10:30; Głogów (DOS) – 16:00

Parafia powstała z podziału parafii w Jaczowie oraz parafii św. Mikołaja i NMP Królowej Polski w Głogowie.

Powołania z parafii

Warto być ojcem