Grębocice

parafia pw. św. Marcina

Krzyżowa Droga do zwycięstwa
ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Marek Dziewiecki, o. Adam Szustak OP, Grzegorz Ryś, Tomasz Nowak OP, o. Maciej Szczęsny SJ, o. Stan Fortuna CFR, Arkadiusz Zbozień
Krzyżowa Droga do zwycięstwa
Krzyżowa Droga do Zwycięstwa to projekt, do którego zaproszono czołowych polskich i zagranicznych kaznodziei. W XIV stacjach drogi krzyżowej autorzy pokażą Ci, jakie konkretne lekcje płyną z każdego etapu najważniejszej i najtrudniejszej drogi Jezusa Chrystusa. Drogi, która tylko pozornie prowadziła do klęski, bo okazała się największym zwycięstwem w dziejach ludzkości!

Parafia pw. św. Marcina - Grębocice

ks. Andrzej Skoczylas (2005-08-01)

Grębocice - 1253, Przedmoście - 662 (3 km), Retków - 352 (3 km)

• ul. Kościelna 32
    67-220 Grębocice
  • tel.: 76 831-50-16

Grębocice – 8:30, 12:30; Przedmoście – 11:00; Retków – 9:45

Pierwsza wiadomość o miejscowości pochodzi z 1366 r. W czasach reformacji kościół przejęli ewangelicy. W 1654 r. zwrócony katolikom. Z parafii tej pochodzi, jak informuje umieszczona w kościele pamiątkowa tablica, biskup brandenburski Hieronimus Schulc. Na pocz. XIX w. figura św. Anny Samotrzeciej cieszyła się kultem pielgrzymów udających się do sanktuarium Maryjnego w Grodowcu (Wysokiej Cerekwi). W 1945 r., w miejsce ludności niemieckiej, osiedliła się ludność z różnych terenów Polski. Duszpasterzem w tej parafii pozostał 72-letni kapłan niemiecki Karol Kinne. Po przydzieleniu do parafii wikariusza substytuta, ożywiło się życie parafialne. Powołano radę parafialną, zaczęto nauczać religii w szkołach, przygotowywano do sakramentów św. Od 28.06.1972 r., po zmianie granic diecezji, parafia Grębocice należy do diecezji gorzowskiej.

Urzekająca