Zielona Góra

parafia pw. Najświętszego Zbawiciela

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 19:15, 20:30 - wakacje; kościół dolny – 12:00 - akademicka, X-VI.

Księgarnia Izajasz

Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela - Zielona Góra

V Niedziela Zwykła
2019-02-10

1. W poniedziałek Kościół obchodzi wspomnienie NMP z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 9:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Za tydzień w niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
  3. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład pt. RODO w praktyce we wtorek na godz. 18:00 do salki na plebanii.
  4. Modlitwa różańcowa w intencjach Kościoła i Ojczyzny w środę o godz. 18:00.
  5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na Debatę Walentynkową pt „Kody serca. O budowaniu trwałej relacji”. Debata odbędzie się w środę o godz. 12:00 w auli C, budynek A-16 na Uniwersytecie Zielonogórskim przy ul Wojska Polskiego. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną i studentów.
  6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek na godz. 18:00.
  7. Zapraszamy dzieci z naszej parafii na spotkanie oazy dziecięcej w soboty na godz. 9:30. Młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy młodzieżowej w piątki o godz. 19:00.
  8. Spotkanie młodzieży grupy młodszej przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę po Mszy wieczornej w kościele.
  9. Nasza parafia organizuje w dniach od 1 do 4 maja pielgrzymkę do Gniezna i sanktuariów w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce, Różanymstoku, Sokółce. W programie również zwiedzanie Białegostoku. Koszt wyjazdu 450 złoty od osoby obejmuje: koszt przejazdu, noclegi, wyżywienie oraz ubezpieczenie. Zapisy wraz z przedpłatą 150 zł. przyjmujemy w zakrystii lub u Ks. Łukasza Grzendzickiego. Serdecznie zapraszamy.
  10. Nasza diecezja przygotowuje się do Nawiedzenia Obrazu św. Józefa z Kalisza w dniach od 7 marca do 31 maja. Celem tej peregrynacji jest ożywienie duchowości mężczyzn oraz budzenie powołań kapłańskich a także troska o świętość naszych rodzin. Naszą parafię obraz św. Józefa nawiedzi 9 kwietnia. Już dzisiaj zapraszamy mężczyzn do udziału w pielgrzymce do Kalisza po odbiór obrazu w dniu 7 marca. Zgłoszenia panów przyjmujemy w zakrystii. Gorąco zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Parafia pokrywa koszty wyjazdu.
  11. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej.
  12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.