Zielona Góra

Parafia pw. św. brata Alberta Chmielowskiego - Zielona Góra

Ogłoszenia duszpasterskie na na III Niedzielę Wielkiego Postu
2014-03-23

1. Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17:45.
  2. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 17:00 dla dzieci, o 18:00 dla dorosłych i o 19:15 dla młodzieży.
  3. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca dlatego członkowie PZ Caritas po każdej Mszy Świętej przyjmują deklarowane kwoty od Grona Wspierających Ubogich.
  4. Zachęcamy do przekazania 1% na nasze Stowarzyszenie Brat Albert Chmielowski.
  5. Aby pogłębić „doświadczenie ewangelizacji w świetle spowiedzi świętej”, Papieska Rada ds Nowej Ewangelizacji ogłosiła wielkopostną inicjatywę pod hasłem „24 godziny dla Pana”, do udziału w której wezwane są wszystkie diecezje świata. W ramach tego dzieła w wyznaczonych kościołach w piątek, 28 marca br., od godz. 17.00 nieprzerwanie przez 24 godziny będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i adorować Najświętszy Sakrament.
    W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej są to następujące kościoły stacyjne:
    - katedra w Gorzowie Wlkp.,
    - kościół pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze,
    - kościół pw. NMP Królowej Polski w Głogowie.
    W tym samym czasie, w Rzymie, papież Franciszek będzie przewodniczył celebracji pokutnej w Bazylice św. Piotra. Po jej zakończeniu spowiedź święta wraz z adoracją eucharystyczną będą kontynuowane przez 24 godziny w wybranych kościołach Rzymu. W sobotę 29 marca br., o godz. 17.00 w rzymskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia zostanie uroczyście zakończona inicjatywa „24 godziny dla Pana” w celebracji I Nieszporów z Niedzieli in Laetare.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Dziś możemy także zaopatrzyć się w „Arkę”, która poświęcona jest w całości naszemu Patronowi św. Bratu Albertowi Chmielowskiemu i założycielce Sióstr Albertynek bł. S. Bernardy w promocyjnej cenie 3 zł. „Arka” znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do lektury by lepiej poznać naszego Patrona.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni życzymy wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom i gościom radosnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

1. Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze zaprasza na prezentację poezji Ernesta Bryla do obrazów Drogi Krzyżowej Jerzego Dudy Gracza w wykonaniu aktorki - Małgorzaty Wower 25 III o 19:00 w sali KIK przy ul. Chrobrego 8.
  2. We wtorek 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia, zapraszamy na Eucharystię, podczas której modlić się będziemy o uszanowanie życia ludzkiego na każdym jego etapie. Tradycyjnie jest to dzień, w którym inicjujemy modlitwę za dzieci poczęte i nienarodzone. W Zielonej Górze w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela o godz. 18.30 deklarację duchowej adopcji przyjmie bp Tadeusz Lityński.
  3. W Zielonej Górze od 24 do 30 marca odbywać się będzie Festiwal Życia pod hasłem „Kto w rodzinie - ten nie zginie”. Zapraszamy do zapoznania się z planem festiwalu umieszczonym na plakatach, ulotkach i stronach internetowych oraz do czynnego w nim uczestnictwa. Organizatorzy przygotowali wiele różnych wydarzeń, m.in.: koncert zespołu New life'm; projekcje filmu „Największy z cudów” czy Fireproof (tł. próba ogniowa); w Teatrze Lubuskim wystąpi teatr klerycki ze sztuką „Światełko”, będzie również czas na modlitwę oraz możliwość ukazania radości i świadectwa życia małżeńskiego i rodzinnego podczas Marszu dla Życia. Marsz przejdzie ulicami Zielonej Góry w przyszłą niedzielę tj. 30 marca. Rozpoczęcie o godz. 13.30 przy parafii pw. Najświętszego Zbawiciela. Ok. godz. 15.00 dojdzie do parafii pw. Ducha Świętego gdzie przygotowane będą różne atrakcje, poczęstunek oraz możliwość oddania krwi. Serdecznie zapraszamy.
Triduum Paschalne przeżywane z wiarą

Czy Triduum Paschalne jest jedynie zbiorem nieczytelnych współcześnie obrzędów, w których uczestniczymy ze względu na tradycję? Czy jest raczej głębokim przeżywaniem męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa? Te pytania tylko z pozoru są retoryczne. To jak na nie odpowie każdy z nas zależy od naszej wiary, ale także od naszej wiedzy na temat Triduum Paschalnego.